SEVGİYLE BÜTÜNLEŞTİLER

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, engellilerle birlikte engelleri aşmanın adımlarını bir bir atıyor. Şehir genelinden Sosyal Gelişim Merkezi’ne gelen engelli bireyler, harika bir bahar dönemini geride bıraktı. Hobi kursları, resim, müzik, sanat, çizim, yemek ve hayatın her alanında eğitimlerin yer aldığı programa katılan engelliler, bahar döneminde hem öğrendiler hem sevgiyle bütünleştiler.

10-108

EĞLENİRKEN ÖĞRENDİLER

Erenler’de öğrenciler çok şanslı Erenler’de öğrenciler çok şanslı

Her bir branşta farklı başarılara imza atan öğrenciler, kendilerini geliştirirken diğer bir taraftan da sosyal hayatın merkezinden hiç ayrılmadı. Birlik, beraberlik ve toplumla bütünleşme süreçlerini de başarıyla gerçekleştiren öğrenciler bahar dönemi karnelerini çok sevdikleri uzman eğitmenlerinden aldı. Engelliler, ailelerinin ve arkadaşlarının katıldığı karne töreninde eğlenceli anlar yaşadı. Büyükşehir yetkilileri, şehir genelinde engelleri aşmak için yola çıkan her bir vatandaşı 3 Temmuz’da kayıtları, 10 Temmuz’da ise programı başlayacak olan Yaz Dönemi SGM Kursları’na davet etti.

3-588

“TÜM ENGELLİLERİMİZİ BEKLİYORUZ”

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığından yapılan açıklamada, “Bahar dönemi Engelsiz hobi kurslarımızı büyük bir coşku, mutluluk ve heyecanla geride bıraktık. Yaz dönemi kurslarımızın başvuruları 3 Temmuz’ da başlıyor ve 10 Temmuz’ da kurslarımıza başlıyoruz. Birbirinden güzel, renkli, öğrenirken eğlendiren kurslarımıza tüm engelli bireyleri bekliyoruz” denildi.

2-6661-895