Şikâyet dilekçeme ulaşılarak kaleme alındığı anlaşılan 08.12.2022 tarihli, https://www.medyadetay.com/chpli-engin-ozkoc-hakkinda-suc-duyurusu URL adresli haberde kamuoyuna eksik ve yanlış bilgi verilmiştir.

Dilekçemde, site sakinlerinin şikâyeti üzerine inşaat şirketinin işlettiği çarşının terasında gece gündüz aşırı gürültüyle çalışan soğutma motorlarının mühürlenerek kapatılmasına ilişkin Çankaya Belediyesi Encümeni ve mahkeme kararları bulunmaktadır. Mühür bozma suçunun işlenmesi sebebiyle çağırılmış polis memurları görevlerini yaparken hışımla gelen Engin Özkoç'un müteahhit inşaat şirketinin aleyhindeki mahkeme kararını hatırlatmama öfkelenerek beni suç mahallinden çıkarmak amacıyla “Savcı falan değilsin sen! Re’sen emeklisin! Buradan da attıracağım seni. Çık buradan!” diyerek tehdit ettiği, korumasının da ameliyatlı kolumu kıvırdığı açıklanmıştır. 

Halen Yargıtay Cumhuriyet Savcısı olarak çalıştığım halde, haberinizde “emekli Cumhuriyet Savcısı” olduğumun yazılması ve CHP Sakarya Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Engin Özkoç tarafından “resen” (isteğim dışında, zorla) emekli” edilmekle tehdit edilmiş olmamdan hiç söz edilmemesi, kamuoyunun yanıltılmasına ve kişilik haklarımın ihlal edilmesine yol açmıştır.
 

Cevap ve Düzeltme İsteyen
Veli Kafes