İLK TOPLANTIDA ORMANPARK’TA

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 6. Olağan Genel Kurulu’nda yeniden genel başkanı seçildiği Yerel Yönetimler Kamu İşverenleri Sendikası’nın (YERELSEN) ilk yönetim kurulu toplantısına katıldı. Yüce, YERELSEN yönetim kurulu üyelerini ilk toplantıda Ormanpark’ta ağırladı. Belediyelerin genel sekreterleri ve başkan vekillerinden oluşan heyetle sendika faaliyetleriyle alakalı olağan bir görüşme gerçekleştiren Yüce, önemli mesajlar verdi.

3-270

BİRLİK VE BERABERLİK

Yerel belediyelere güç katmak, birlik ve beraberliği artırmak noktasında YERELSEN’in çok önemli bir oluşum olduğuna dikkat çeken Başkan Yüce ‘Halka hizmet, hakka hizmettir’ şiarıyla gündüz-gece demeden çalışacaklarını ifade etti. Türkiye’nin dört bir yanında vatandaşa hizmet eden yerel kurumların menfaati için her türlü fedakârlığı yapmaya hazır olduklarını söyledi.

1-377

“HALKA HİZMET, HAKKA HİZMETTİR”

Başkan Yüce, “Toplantımızın ilkinin Sakarya’da olması bizim için ayrıca bir kıymetli. Bu çatı altında ülkenin yarınları var. Milyonlarca insanın doğumdan, ölüme kadar aldığı hizmetlerin neferleriyle birlikteyiz. Halka hizmet, hakka hizmettir şiarını benimsemiş her bir belediye başkanımla çıktığımız bu yolda hayırlı, güzel hizmetler yapmayı rabbim bizlere nasip etsin. Bize güvenen, teveccüh gösteren her bir üye, delegeye ve tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

4-208

“DURMADAN, YORULMADAN ÇALIŞACAĞIZ”

Memleket için durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceklerini ifade eden Yüce, “Türkiye’nin dört bir yanında örgütlenmiş, ülkenin yarınları için çalışan bir sendika olacağız. Memleketin güzel insanlarına hizmet eden yerel yönetimlerimizin gücüne güç katarak ekonomiye, sosyal hayata, şehirlerin gelişmesine katkı sağlama arzusundayız. Çıktığımız bu birlik, beraberlik yolunda durmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. Yapılan yönetim kurulu toplantısında sendika içindeki faaliyetler ve geleceğe dönük planlanan faaliyetler ele alındı. Görüşme sonunda Yüce, katılımcı üyelere hediyeler takdim ederek Sakarya adına teşekkür etti. Program fotoğraf çekimiyle son buldu.

2-292