SAKARYA’YA ULAŞTILAR
2017 yılında kapılarını bisikletlilere açan Sakarya Bisiklet Evi’nin son misafirleri Gürcistan’dan Belçika’ya pedal çeviren bisikletli gezginler oldu. İki ay önce Gürcistan’dan bisikletleriyle yola çıkan Philip ve Chloe çifti, Karadeniz rotası üzerinden pedal çevirerek Sakarya’ya ulaştı. Bisikletliler Derneği Sakarya Şubesi tarafından karşılanan çift, akşam yemeği sonrasında Bisiklet Evi’ne yerleşti. Akşam bir şehir gezisi yapan çift, sabah tekrar pedala basarak yollarına devam ettiler.

STB’den komitelerle istişare toplantısı STB’den komitelerle istişare toplantısı

1-830
ULUSLARARASI PROJELER
Bisikletliler Derneği Sakarya Şubesi’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Bisikletliler Derneği olarak 2008 yılından günümüze 2 şube ve 63 temsilciliğimizle birlikte ülkemizde bisikletli yaşamın gelişmesi adına dünyanın birçok farklı ülkesinden bisikletlilerin gelip pedal çevirmesini sağlayan Türkiye’nin ilk uluslararası projelerini gerçekleştirdik. Sakarya Bisiklet Evi’ni de Genel Merkezimizin büyük desteği, Sakarya Şubesi üyelerimizin el ele vermesiyle bu vizyon çerçevesinde kurduk."

4-442
ÜCRETSİZ!
"Bugüne kadar Avrupa ve Asya ülkeleri başta olmak üzere Karadeniz havzasında bulunan ülkelerden 150’ye yakın bisikletli gezgini evimizde ücretsiz bir şekilde ağırladık. Sakarya Bisiklet Evi’ni dernek olarak kurduktan sonra İstanbul, Ankara, İzmir, Konya, Lüleburgaz, Eskişehir ve farklı şehirlerde aynı konsepte evler şehrin kurumlarının da desteğiyle açıldı."

2-613
ÜLKELER ARASI GÖNÜL BAĞI
"Bisikletliler Derneği Sakarya Şubesi olarak 2017’den bugüne yöneticilerimiz ve asli üyelerimizin desteğiyle hiçbir özel ya da resmi kurumdan destek almadan dünya gezginlerini ağırlamaya devam ediyoruz. Gezginler, bu ziyaretlerini bloglarında, yazılı ve dijital platformlarda birçok defa dile getirerek şehrimizin tanıtımına büyük katkı sağlıyorlar. Dün de evimizin iki bisikletli gezgini ağırladık, şehrimizin lezzetlerini tattırdık, bu sabah da yolcu ettik. Bisiklet vasıtasıyla ülkeler arası gönül bağı kuran Sakarya Bisiklet Evi’nin kapısı Sakarya'mızın tanıtımı için dünyadaki tüm bisikletlilere açık kalmaya devam edecek."