4-9 Ekim tarihleri arasında Bulgaristan'ın Plovdiv şehrinde düzenlen Dünya Veteran Güreş Şampiyonası'na katılan Sakaryalı milli güreşçi Hüseyin Memioğlu, 40-45 yaş 88 kilo final müsabakasında Fransız rakibini yenerek dünya şampiyonluğunu kazandı.

dunya_sampiyonu2
Şampiyonluğa giden yolda antrenmanlarını Hendek ilçesinde sürdüren Memioğlu, her gün 100 kilometre yol kat etti. 2023 yılında Yunanistan’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası için de kilometrelerce yol kat etmeye devam eden Memioğlu, bu şampiyonada da zafer elde etmeyi hedefliyor.
Antrenmanlarını kendi gibi güreşçi oğluyla sürdüren Memioğlu, oğlunun da başarı elde ederek ülkeyi gururlandırmasını istiyor. Babasının izinden giden Mehmet Memioğlu ise kendi kategorilerinde katıldığı müsabakalarda derece elde etmeyi amaçlıyor. 

dunya_sampiyonu3
Sapanca’da bulunan salonun kapasite olarak yetersiz olduğunu vurgulayan ve daha iyisinin yapılması gerektiğini belirten Hüseyin Memioğlu, güreş branşının daha üst seviyelere çıkabilmesi için elinden geleni yaptığını da belirtti.

dunya_sampiyonu4
Ailecek sporun içerisinde olduklarını belirten Sakaryalı milli güreşçi Hüseyin Memioğlu, “Bu spora gönül verdik. Güreş hayatımıza yaşımızın pek önemi olmadan devam etmeye çalışıyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Hendek ilçesindeki bu salonda antrenmanlarımıza devam ediyoruz. Dünya Şampiyonası’na bu salonda hazırlandım, kondisyon antrenmanlarımı Sapanca’da gerçekleştirdim. Sapanca’da güreş salonumuz yeterli olmadığından dolayı her gün yaklaşık 100 kilometre yol kat ederek bu salona geldim. Antrenörlerimiz ve hocalarımız sağ olsunlar iyi şekilde çalıştırdılar. Çok iyi çalıştık, hazırlandık ve hazırlığımızın sonucunda da Allah böyle bir şampiyonluğu bize nasip etti. Bundan sonraki hedefimiz; sponsorlarımızın desteğiyle 2023’te Yunanistan’da yapılacak Dünya Şampiyonası’na hazırlanarak yeniden dünya şampiyonu olmak” dedi.

dunya_sampiyonu5