Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cüneyt Bayılmış’ın danışmanlığında yürütülen Doktora öğrencisi Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Arş. Gör. Emin Güney’in Elektrikli Şarj Sistemleri İçin Bilgisayarlı Görmeye Dayalı Otonom Kontrol Sistemi” isimli tez çalışması TÜBİTAK-2211-C Yurt İçi Öncelikli Alanlara Yönelik Yurtiçi Doktora Burs Programı kapsamında desteklenmeye değer bulundu.

Doktora Öğrencimize TÜBİTAK 2211-C Desteği (3) (Large)

Manuel olarak kontrol edilen bir kıyı robotik şarj sisteminin yapay zekâ ve görüntü işleme teknikleri ile otonom kontrollü hale getirmesini hedefleyen “Elektrikli Şarj Sistemleri İçin Bilgisayarlı Görmeye Dayalı Otonom Kontrol Sistemi” isimli tez çalışması, TÜBİTAK’ın öncelikli alan listesinde yer alan Yapay Zekâ ve Makina Öğrenmesi, Robotik, Mekatronik ve Otomasyon ve Enerji Depolama Sistemleri alanlarını da kapsıyor. Proje ile birlikte elektrikli gemilerin kıyı şarj sistemiyle bağlantısı otonom yapılarak enerji aktarım süresi kısaltılacak ve gemi operasyonlarının daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanacak.

Prof Dr Cuneyt Bayilmis (3) (Large)

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öncülüğünde başlatılan “Milli Teknoloji Hamlesi”nekapsamında  denizcilik endüstrisine katkı sağlamayı hedefleyen Robotik kıyı şarj sistemlerinin otonom kontrolü projesi, Türkiye'de yeni uygulama ve Ar-Ge projelerinin başlatılmasına yol açarak, ülkemize denizcilik endüstrisinde yeni bir ivme kazandırmayı amaçlıyor.

Doktora Öğrencimize TÜBİTAK 2211-C Desteği (4) (Large)