KAMUOYUNA İLAN EDİLDİ

Fındık fiyatında güncelleme isteniyordu Fındık fiyatında güncelleme isteniyordu

Boru Hatları İle Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) her ayın ilk gününde o ay uygulanacak olan doğalgaz tarifelerini açıklıyor. BOTAŞ tarafından temmuz ayında uygulanacak olan doğalgaz tarifeleri de belirlendi. BOTAŞ’ın Temmuz 2023 dönemi doğalgaz tarifelerine ilişkin bilgiler kurumun resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna ilan edildi.

KONUTLARDA FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ YOK

BOTAŞ’ın konut tüketicileri için belirlediği Temmuz ayı doğalgaz tarifesine göre dağıtım şirketlerine bin metreküp doğalgazın satış fiyatı 4.080 TL olarak açıklandı. Bu tarifeye göre konut abonelerinin doğalgaz fiyatlarında herhangi bir değişiklik yapılmadı. Konutlarda doğalgaz faturaları aynı birim fiyat üzerinden hesaplanacak ve bir fiyat farkı da oluşmayacak. Ayrıca konutlarda her ay verilen 25 metreküplük bedava doğalgaz uygulaması da sürecek.

TARİFELER DEĞİŞMEDİ

Sanayi abonelerinin doğalgaz tarifesine göre ise kademe 1 için bin metreküp doğalgazın satış fiyatı 7.124 TL oldu. Kademe 2 için ise bin metreküp doğalgazın satış fiyatının 9.478 TL olduğu bildirildi. Elektrik üretim amaçlı doğalgaz tarifesinde ise Temmuz ayında bin metreküplük doğalgazın satış fiyatının 10 bin TL olacağı bildirildi. BOTAŞ’ın açıklamış olduğu Temmuz ayı doğalgaz tarifelerine göre herhangi bir abone grubunda zam uygulaması yapılmadı. Haziran ayında uygulanan tarife aynı şekilde Temmuz ayında da devam edecek. Doğalgazda fiyat tarifeleri BOTAŞ tarafından aylık hesaplanarak uygulanıyor ve ay içerisinde herhangi bir şekilde zam uygulaması yapılmıyor.