NTV’nin canlı yayınına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Mayıs ayında elektrik ve doğalgaz fiyatlarına zam yapılmayacağını açıkladı.

25,3 milyon aboneli şirketin servis geliri 48,5 milyar TL 25,3 milyon aboneli şirketin servis geliri 48,5 milyar TL

Bölgesel ve küresel riskler nedeniyle petrol ve elektrik fiyatlarının yükseldiğini söyleyen Bakan Bayraktar, “Bunları en uygun şekilde vatandaşlarımıza nasıl sunabiliriz çabası içindeyiz. Sosyal açıdan desteklenmesi gereken grupları desteklemeye devam edeceğiz. Belki bütün kesimlerin desteklenmesi gibi bir süreç doğru olmayabilir. Maliyetleri belli ölçüde de karşılamamız gerekecek. Burada imkanlarımız dahilinde yapılabilecek ne varsa onları yapmaya devam edeceğiz.
Elektrige Zam Yok2

87-88 dolara gelen bir petrol fiyatı var. Doğalgazda yukarı yönlü bir hareket görmeye başladık. Bunlardan bağımsız olmamız söz konusu değil. En uygun şekilde vatandaşlarımıza nasıl sunabiliriz çabası içindeyiz. Biz seçim süreçlerini geçirdik, buna rağmen nisanda zam yapılmadı. Mayıs ayında da zam beklentisi gözükmüyor. Ama gelişmelere göre, piyasadaki durumlara göre bunları değerlendireceğiz” dedi.