Sakarya Büyükşehir Belediyesi, uzun yıllardır doğa tutkunlarının vazgeçilmezi olan yürüyüş programlarına ara vermiyor. Doğaya sevdalı her bir vatandaşın büyük sabırsızlıkla beklediği ‘2023 Doğa Yürüyüşleri’ programının bahar dönemi start aldı. 
tarakli_karagol_yuruyus2

İlk parkur Karagöl
Başvuru kayıtlarını yapan 200 vatandaş, Pazar günü şehir merkezinde buluştu. Büyükşehir ekiplerinin karşıladığı çanta ve ekipmanlarıyla hazır olan doğasever ekip, Taraklı Karagöl Yaylası’na taşındı. Kalabalık grubu Büyükşehir’in uzman ekiplerinden oluşan 20 kişilik takım koordine etti. 
tarakli_karagol_yuruyus3

Harika bir tecrübe
Egzersiz ve spor hareketlerini yaparak ısınan adrenalin tutkunları, yaklaşık 1200 metre yükseklikte unutamayacakları bir gün geçirdi. En zor parkurlardan uzmanlar eşliğinde geçen grup, Sakarya’nın doğasını derinliklerine kadar keşfetti. Yürüyüş yaklaşık 12 kilometre boyunca devam etti. Orman denizi, çam ormanı, kayın ormanı ve su kaynakları arasından geçen parkur, doğal yaşam için önemli bir tecrübe oldu. 
tarakli_karagol_yuruyus4

Taşkentli Kaymakam Arsoy’u çok sevdi Taşkentli Kaymakam Arsoy’u çok sevdi

“Maceralara kapı açıyor”
Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Doğayı seven, Sakarya’nın dört bir köşesini keşfetmek isteyen vatandaşlarımızla bahar döneminde yeniden buluştuk. Ormanın tam ortasında unutamayacağımız hatıraları yaşadığımız doğa yürüyüşlerimizin bahar dönemine Karagöl’de başladık. Doğa tutkunlarının yoğun talep gösterdiği etkinliğimiz farklı maceralara kapı aralıyor” denildi. 
tarakli_karagol_yuruyus6

Programın devamı şu şekilde:

- 21 Mayıs: Eskiyayla - Akçay Barajı - Melekşe Oruç
- 28 Mayıs: Turnalık Yaylası - Çiğdem Yaylası - Beşoluk Yaylası
- 04 Haziran: Yörükyeri
- 11 Haziran: Doğançay Şelalesi
- 18 Haziran: Kılıç Kaya Zirvesi
tarakli_karagol_yuruyus7