KALBE DOKUNAN ŞİİRLER VE ŞARKILAR
Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nce organize edilen 'Kalbe Dokunan Şiirler ve Şarkılar' programı Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleşti. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’ın açılış konuşmaları ile başlayan programda, onur konuğu olarak katılan Şair Gökmen Sakin’de iki şiiri ile geceye renk kattı. Şiir denince ilk akla gelen üstadlardan İbrahim Sadri; 'Kalbe Dokunan Şiirler ve Şarkılar' programıyla şiirlerini okurken dinleyicilerine duygu dolu anlar yaşatarak keyifli bir program gerçekleştirdi.

İbrahim Sadri şiir gecesi  (6)
KALPLERE DOKUNDU
Öğrencilerin yoğun katılım ile gerçekleşen programda, İbrahim Sadri’nin seslendirdiği, Bahattin Karakoç, Abdurrahim Karakoç, Sezai Karakoç Atilla İlhan’a ait eserler ve kendi eserleri olan "Sevda Sokağı", "Adam Gibi", "Özledim" ve "Mihriban" gibi birçok şiiri seslendirerek dinleyicilerin kalplerine dokunarak ilgiyle dinlendi. "Sevda Sokağı", "Adam Gibi", "Özledim" ve "Mihriban" gibi birçok şiiri seslendirerek dinleyicilerin kalplerine dokunan Sadri; "Huzurunuzda olmaktan dolayı hem büyük bir mutluluk, hem de heyecan duyduğumu belirtmek isterim. Yeni bir nesle kuşağa dizelerimizi aktarmaktan gurur duyuyoruz. Bizi sizlerle buluşturan başta Sayın Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, başkanlık yetkililerimize ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Nevzat İnanç’a, bu güzel akşama katılımlarından dolayı değerli protokolümüze teşekkürlerimi sunarım."

İbrahim Sadri şiir gecesi  (17)
KEYİFLİ DAKİKALAR
Programın sonunda İbrahim Sadri, seslendirdiği "Hoşçakal Annem" şiiri ile salonda duygusal anlar yaşatırken, türküler, fıkralar ve konuşmalarıyla da katılımcılara keyifli dakikalar yaşattı. Programa Sakarya Gençlik ve Spor il Müdürü Nevzat İnanç, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Oğuz Türkay, Adapazarı Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel, Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Kulüp Başkanları, STK yöneticileri, Şube Müdürleri, antrenörler, sporcular ve öğrencilerin yoğun ilgisi ile program gerçekleşti.

İbrahim Sadri şiir gecesi  (10)
TELEFONLA BAĞLANDI
Programa telefon ile bağlanarak İbrahim Sadri’ye teşekkürlerini sunan, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu"Bakanlığımız olarak gençlerimize her alanda olduğu gibi kültür ve sanat alanında da talep ve ihtiyaçlarını öncelikli olarak değerlendiriyoruz. Bu vesile ile de hem sizlerle şiir akşamları, hem diğer çalışmalarımız, özellikle final sınavları öncesi motivasyon ve bununla birlikte, yurtlarımızın bir yaşam alanı olması noktasında da çok ciddi bir katkı. Bundan sonraki süreçte de gençlerimize hem yurtlar hem de diğer imkanlar vesilesiyle de yeni aktivitelerimiz devam edecek. Tüm arkadaşlarıma selam ediyor, sınavlarında başarılar diliyorum"

İbrahim Sadri şiir gecesi  (7)
TEŞEKKÜR PLAKETİ
İl Müdürü Nevzat İnanç; "Kültür ve Sanat alanlarında programlarımız, bundan sonrada daha da artarak devam edecek. Sizlerle bu ve benzeri programları daha fazla bulundurma çabası ve gayreti içerisinde olacağız. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak özellikle GSB Yurtlarında kalan bize emanet olan evlatlarımıza, gençlerimize sadece beslenme ve barınma hizmeti vermiyoruz. Yurtlarımızda barınan gençlerimize boş zamanlarını daha faydalı bir şekilde değerlendirmek, kişisel gelişimlerine katkı sunmak adına onların talep ve ihtiyaçları doğrultusunda, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle de sizlere hizmet etme gayreti içerisindeyiz . Yurt Müdürlerimiz himayelerinde oradaki çalışma arkadaşlarımızın koordinasyonlarıyla atölye çalışmaları el sanatları gibi bir çok alanda, salon programlarında  zamanlarını dolu dolu değerlendirmek adına sorumluluk almaya çalışıyoruz ve almaya da devam edeceğiz" dedi.

Gecenin sonunda, Gençlik Spor İl Müdürü tarafından İbrahim Sadri’ye teşekkür plaketi ve çiçek hediye edilerek program sonlandırıldı.