Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce,19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için gerçekleştirilen ‘Bisiklet Dostu Şehir Sakarya’ resim yarışmasında dereceye giren ilk 5 öğrenciye hediye bisikletlerini makamında takdim etti. Sakarya Valiliği veİl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlenenyarışmada dereceye giren ve bisiklet ödülünü alan öğrenciler, Başkan Yüce’ye teşekkür etti.Sakarya genelinde 11. ve 12. sınıf öğrencilerini kapsayan yarışmada öğrenciler ‘Bisiklet Şehri’ olarak anılan Sakarya’yı hünerlerini kâğıda dökerek anlattı.

resim_yarismasi_odul_toreni2

Dereceye giren 5 öğrenci
Atatürk Anadolu Lisesi’nden İkbal Özbek ‘Ateş Böceği’, Serdivan Anadolu Lisesi’nden Pınar Yenisolak ‘Çiçek’, Elvan Bey Anadolu Lisesi’nden Eftal Sarı ‘Ebs461’, Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi’nden Tuğçe Gür ‘Mor’ ve Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi’nden Ayşegül Önen ise ‘Kelebek’ isimli resimle dereceye girerek ödüllerini Başkan Ekrem Yüce ve İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşcı’nın elinden aldı. Öğrenciler hediyelerini aldıktan sonra Başkan Yüce ile hatıra fotoğrafı çekildi. 

resim_yarismasi_odul_toreni3

Bisiklet her yaşa ve şarta uyumlu
Öğrencilere hediyelerini verdikten sonra açıklamalarda bulunan Başkan Yüce, “Biz gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz.  Ülkemizin geleceği gençlerimizin ellerinde şekillenecek.Bugün 19 Mayıs. Gençlerimizin günü. Sakarya genelinde 11. ve 12. sınıf öğrencilerini kapsayan‘Bisiklet Dostu Şehir Sakarya’ resim yarışmasına katılan tüm öğrencilerimizi kutlarım. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin bisiklete verdiği değeri resmeden tüm çocuklarımız bizi çok mutlu etti. İnşallah bugün burada dereceye giren gençlerimiz ileride daha büyük başarılara imza atarak bizleri bir kez daha gururlandırırlar. Bizler bisiklete verdiğimiz önemi 7’den 70’e herkese anlatmaya çalışıyoruz. Bisiklet spordur, sağlıktır, her yaşa ve şarta uyumludur. Bu bilinçle şehrimizde bisiklet kültürünün daha da yaygınlaşması için yarışmalar, organizasyonlar ve şampiyonalar düzenlemeye devam edeceğiz” diye konuştu.