Kuzuluk Orta Mahalle ve çevre mahallelerde yaşayan vatandaşlar Mahalle Muhtarı Murat Çakmakçı öncülüğünde gece gündüz demeden çalışarak depremzedelere odun yardımında bulunuyor. Depremin ilk gününden itibaren 7’den 70’e birçok vatandaş Kuzuluk Orta Mahalle meydanında imece usulü çalışarak deprem bölgesindeki vatandaşların üşümemesi için odun kesiyor, parçalıyor ve çuvallara doldurarak bölgeye gönderiyorlar. Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan da kendi mahallesindeki çalışmalara sık sık destek veriyor.

1-597

Akyazı’nın her köşesinde birlik ve beraberlik örneklerinin sergilendiğini ifade eden Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ İlçemizin insanları ile gurur duyuyorum. Deprem sonrasındaki yardım çalışmalarında hemşerilerimizin ne kadar yüce gönüllü olduğuna bir kez daha şahit oldum. Orta Mahalle’de başlatılan ve çevre mahallelerden vatandaşlarımızın da destek verdiği odun yardımı çalışmaları bunun en güzel örneklerinden bir tanesi. 10 gündür 7’den 70’e hemşerilerimiz gece-gündüz demeden burada deprem bölgesine gönderilmek üzere yakacak hazırlıyorlar. Biz de Akyazı Belediyesi olarak bu çalışmalara gerek araç gerekse personel desteği veriyoruz. Başta Orta Mahalle Muhtarımız Murat Çakmakçı olmak üzere bu çalışmalara destek veren tüm muhtarlarımıza ve hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Allah bizlere bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

4-307

Deprem felaketinin yaşandığı 6 Şubat tarihinden itibaren yardım çalışmalarına başladıklarını ifade eden Orta Mahalle Muhtarı Murat Çakmakçı ise, “ Mahalle sakinlerimiz ve civar mahallelerden bize destek veren vatandaşlarımızla birlikte Kaymakamlığımız, Akyazı Belediyemiz ve AFAD’ın koordinesinde deprem bölgesine 30 tır odun yardımı gönderdik. Gece saat 03.00’a kadar yükleme yaptığımız oldu. Destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bu sıkıntılı günleri hep birlikte atlatacağız inşallah. Tekiz, biriz hep birlikte Türkiye’yiz” diye konuştu. 

10-703-3822-436