KONUT SEFERBERLİĞİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde; Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş ile SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ’un da aralarında bulunduğu 365 Oda/Borsa Başkanı ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen online toplantıda depremzedeler için konut seferberliği başlatılacağı bilgisi paylaşıldı.

TOBB TARAFINDAN AÇIKLANACAK

Detaylarının çok yakında TOBB tarafından açıklanacağı konut seferberliği ile ilgili açıklamada bulunan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ başlatılacak olan seferberliğin depremin yaralarının sarılması ve sürdürülebilir kalıcı bir yardım çalışması anlamında büyük önem taşıdığını ifade etti.

İŞ DÜNYASI KENETLENDİ

Başkan Altuğ açıklamasında “Çatı kuruluşumuz TOBB öncülüğünde tüm iş dünyası kenetlenerek konut seferberliği başlatıyoruz. Detayları çok yakında açıklanacak. Bizler de Sakarya iş dünyası olarak depremin ilk gününden itibaren gösterdiğimiz dayanışma ruhunu konut seferberliğinde de göstermeye devam edeceğiz. Sakarya iş dünyasının böyle hayırlı ve sürekliliği olacak bir çalışmaya hassasiyet göstereceklerine inanıyorum.

GÜNLÜK İHTİYAÇLAR

Depremzedelerimiz için günlük ihtiyaçlarına karşılık verecek şekilde desteklerin yanı sıra bu tür kalıcı imkanlara kavuşmaları için elimizden geldiği ölçüde azami gayret göstereceğiz. Sakarya iş dünyamızın bu seferberliğe katkı sunacağına inanıyorum. İlk günden beri dile getirdiğimiz gibi gün birlik olma ve yaraları sarma günüdür.” dedi.

konut seferberliği