GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMA
Asrın Felaketi olarak nitelendiren 6 Şubat tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkez üslü ve 11 ilimizi doğrudan etkileyen depremde MÜSİAD Sakarya, depremin olduğu ilk günden bu yana gerek Erenler'deki hizmet binasında gerekse Kahramanmaraş’ta kurmuş oldukları Sakarya Aşevinde depremden etkilenen vatandaşların yaralarını sarmak için gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor.

FpbJmiSWAAsLZr3
"ÖĞRENMİŞ BİR COĞRAFYAYIZ"
Konuyla ilgili açıklama yapan MÜSİAD Sakarya Başkanı İsmail Filizfidanoğlu; "Biz Sakarya olarak depremin ne demek olduğunu yaşayarak öğrenmiş bir coğrafyayız. 1999 yılında yaşamış olduğumuz marmara depreminin izlerini hala yüreğimizde taşırken, 24 yıl sonra yeni bir acıyı daha yüreğimize ekledik. Depremin olduğu ilk günden bu yana yönetim kurulumuz ve üyelerimizle birlikte gece gündüz bir nebze faydalı olabilmek için çalışıyoruz. Depremin ilk gününde hizmet binamızda olağanüstü toplanarak neler yapabilirizi konuşmaya başladık ve 2. günü bölgeye giderek Kahramanmaraş merkezde aşevimizi kurduk. O günden bugüne kadar bölgede 3 öğün 6 bin kişiye yemek servisimiz ve ihtiyaçları olan erzak malzemesi tedariklerimiz devam ediyor. Bugüne kadar bölgeye, her türlü temel ihtiyaca yönelik 28 tır, 10 kamyon ve 30 un üstünde minibüs sevkiyatımız oldu. Biz çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" dedi.

Renginiz Sesimiz-01
ÇOCUKLAR İÇİN ’RENGİNİZ, SESİMİZ’ PROJESİ
Sözlerine devam eden Filizfidanoğlu; "Bunun yanı sıra bölgedeki çocuklarımızın yüzünü güldürebilmek, normal hayata dönebilmeleri adına da neler yapabilirizi konuşmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda ilk projemizi şehrimizdeki gönüllü kardeşlerimizin de önerileriyle ’Renginiz sesimiz’ olarak belirledik. Proje kapsamında bölgedeki çadır kentleri uzman ekiplerle ziyaret edilerek, çocuklar için temin ettiğimiz malzemelerle, resim yapılması istenecek, uzman pedegog ve oyun terapistleriyle birlikte çizilen resmi hikayeleştirilmesine yardımcı olunacak. Daha sonra çizilen resimler Sakarya’da bir sergi düzenlenerek hikayeleriyle birlikte satışa sunulacak. Geliri resim sahibi çocukların aileleri vasıtasıyla çocuklara aktarılacak. Amacımız bir nebze olsun çocukların yüzünü güldürebilmek" ifadelerini kullandı.

FpbJmiWWABcV-SM