İlk günden bu yana Deprem bölgesine sürekli yardım tırları gönderen Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Sakarya’ya gelen aileleri de yalnız bırakmadığı gibi, çocukları içinde depremden dolayı oluşan muhtemel travmalardan bir nebze olsun uzaklaştırabilmek ve eğlenerek öğrenebilmeleri için oyun ve kreş odası oluşturdu.

Depremzede aileler (5)-1

Ayrıca misafir ailelerimizin çocukları için de, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Arifiye Anaokulunun bir sınıfı Yurda taşınarak anasınıfı oluşturuldu. Yine sağlık il müdürlüğü, aile sosyal hizmetler müdürlüğü, il emniyet müdürlüğü, il müftülüğü gibi birçok kamu kurumu da bu süreçte, ilgi alanına göre hizmet veriyorlar.

Depremzede aileler (6)

Öte yandan, Sakarya’ya gelen depremzede ailelerin barınma, beslenme, giyim, hijyen ve diğer temel ihtiyaçlarının karşılanması için aralıksız çalışmalar yürüten Gençlik Spor ailesi yeri geldiğinde çocuk, genç, yaşlı demeden misafirlere doğum günü gibi özel günlerinde de sürpriz programlar, çocuklara farklı oyun etkinlikleri, kadınlara özel gün programları, el işi örgü gibi misafirlere yönelik farklı etkinliklerde yapıyor.

Depremzede aileler (5)Depremzede aileler (4)-1Depremzede aileler (2)Depremzede aileler (4)