ARAMA GENİŞLETİLECEK
Karasu ilçesi Yalı Mahallesi Doğu Karadeniz Caddesi üzerinde 17 Eylül günü meydana gelen olayda, İstanbul Çatalca'dan yaklaşık 1 buçuk ay önce Karasu'ya taşınan ve ailesi ile birlikte deniz giren 14 yaşındaki M.C.K. isimli çocuk dalgaların arasında bir anda gözden kayboldu.

denizde_kaybolan_cocuk_her_yerde_araniyor (1)
Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye Sahil Güvenlik, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen ekipler, 14 yaşındaki çocuğu aramak için çalışma başlattı.

denizde_kaybolan_cocuk_her_yerde_araniyor (2)
Akçakoca, Ereğli ve Sakarya sahil güvenlik komutanlıklarına bağlı 3 bot ve 1 kontrol botu su üstünden arama yaparken dalgıç ekipleri de su altı ve kayalık diplerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Devam eden çalışmalarda herhangi bir bulguya rastlayamayan ekiplerin 2 kilometrelik arama sahasını genişletilerek devam edeceği öğrenildi.

denizde_kaybolan_cocuk_her_yerde_araniyor (3)
ACILI AİLE DÜN BÖYLE SESLENMİŞTİ
Ekipler Muhammet'i bulmak için arama çalışmalarını sürdürürken acılı aile ise ekiplerin yetersizliğine tepki göstermiş, talihsiz çocuğun yakınları, "Bugün 4. Gün gönüllü dalgıç istiyoruz 8 dalgıç yeterli değil lütfen sesimizi duyun. Bot, dalgıç, el feneri lazım. Elektrik yeterli değil fenerleri şarj edemiyoruz. Lütfen artık birileri görsün" ifadelerine yer vermişti.

denizde_kaybolan_cocuk_her_yerde_araniyor (4)

Devrilen UTV'nin altında kalan şahıs hayatını kaybetti! Devrilen UTV'nin altında kalan şahıs hayatını kaybetti!