“CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDİYORUZ”

Sakarya Barosu tarafından 5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla Demokrasi Meydanında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen törene Baro Başkanı İlknur Ebiz Yıldız ve avukatlar katılım gösterdi. Törende İstiklal Marşının okunmasının ardından Atatürk Büstüne çelenk sunuldu. Günün anlam ve önemi adına konuşma yapan Baro Başkanı Yıldız, şu ifadelere yer verdi, “Beş Nisan Avukatlar Gününde deprem felaketinde kaybettiğimiz on binlerce yurttaşımızın ve 121 meslektaşımızın acısını bir kez daha yüreğimizde hissediyoruz. Hayatlarını ve yakınlarını kaybeden evleri, ofisleri yıkılan meslektaşlarımızı bir an bile unutmadan enkaz altından çıkarılan avukatlık cübbelerini yeniden giyebilecekleri adalet mücadelesini kaldığı yerden sürdürebilecekleri bir ortamın sağlanabilmesi için bizler canla başla çalışmaya devam ediyoruz.

Fs8eiY7XwAI-GQG

17 BİN AVUKAT ETKİLENDİ

Mesleğimizin geçtiğimiz yıl Avukatlar Günü'nü kutlayamıyoruz dememize sebep olan sorunlarının çözümü için somut bir tek adım atılmamışken mevcut sarımların üzerine deprem felaketinin yarattığı çok ağır ve yeni sorunlar eklenmiş durumdadır. Yaşanan afet sonrası depremden ağır şekilde etkilenen illerimizde avukatlık faaliyetini fiilen sürdürmek şimdi çok daha zor bir hale gelmiştir. Deprem bölgesindeki barolarımıza kayıtlı 17 bin 964 avukat ve 3 bin 762 stajyer avukat meslektaşımız depremin sonuçlarından doğrudan etkilenmiş, 10 bine yakın meslektaşımızın ev ve ofislerinde ağır hasar meydana gelmiştir.

Fs8eiY6WIAEma6k

SAVUNMA REFORMU

Bu koşullar altında başta deprem bölgesi olmak üzere yurttaşlarımızın adalete erişim haklarının güvencesi dün olduğu gibi bugün de avukatlardır. Güçlü bir savunma makamının bağımsız yargının ve adil yargılanma hakkının teminatı olduğumuz bilinciyle depremden etkilenen tüm meslektaşlarımızın avukatlık mesleğinin onuruna uygun olarak mesleklerini tekrar icra edebilmeleri ve mesleğimizin bugüne kadar her mecrada dile getirilen köklü sorunlarının bir savunma reformuyla çözümü için Türkiye Barolar Birliği'nin ve tüm baroların mücadelesi birlikte ve tam bir kararlılık içerisinde devam edecektir. Umudu yeniden büyüten tüm meslektaşlarımızın avukatlar günü kutlu olsun.”

Genç fikirler geleceğin Sakarya’sı için yarışıyor Genç fikirler geleceğin Sakarya’sı için yarışıyor

Fs8eiY9WIAIDP-X