GÖREVDEN ALMA VE YENİ ATAMALAR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla gerçekleşen görevden alma ve göreve atama hususundaki kararlar Resmi Gazete’de yayımlandı. Sermaye Piyasası Kurulu, Türkiye Taş Kömürü Kurumu ve Adli Tıp Kurumu'Nda görevden alma ve yeni atamalar yapıldı.

SPK BAŞKAN VEKİLİ GÖREVDEN ALINDI
Karara göre, Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Vekili Mutalip Ünal ve Sermaye Piyasası Kurulu Üyesi Ali Akay görevden alındı. Onların yerlerine ise, Sermaye Piyasası Kurulu Başkan Vekili olarak Enver Usca, Sermaye Piyasası Kurulu Üyesi olarak da Bülent Murat Haholu atandı.

TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU'NA ATAMA
Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu üyesi Muhammet Hüseyin Bilgiçoğlu görevden alındı. Boşalan koltuğuna ise Mete Saat atandı.

ADLİ TIP KURUMU'NA ATAMA
Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Adli Tıp Kurumu Beşinci Adli Tip İhtisas Kurulu Adli Tıp üyeliğine, Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyesi Uzm. Dr. Ali Ulvi Çalık atandı. Adli Tıp Kurumu Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Göğüs Hastalıkları üyeliğine Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halit Çınarka, Adli Tip Kurumu Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Kadın Hastalıkları ve Doğum üyeliğine Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim üyesi Doç. Dr. Ayşegül Özel görevlendirildi.