Sakarya’nın Karasu ilçesinde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla şehitler anısına Cuma namazı öncesi mevlidi şerif okutuldu. Çarşılı merkez Camii İmam Hatibi Ali Sarımert, günün anısına diktirdiği ay yıldızlı cübbe ve sarığı ile Cuma hutbesi vererek namaz kıldırdı.

Karasu Çarşılı Merkez Camii’nde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla 15 Temmuz şehitleri anısına Cuma namazı öncesi mevlidi şerif okutuldu. Programda İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Murat Çetin, Ulu Camii Müezzin Kayyımı İrfan Bulut ve Yeşilköy Camii İmam Hatibi Yunus Demirci mevlidi şerif okudu, İlçe Müftüsü Bektaş Günay dua etti.

15_temmuz_cuma_hutbesi (2)
Ardından Merkez Çarşılı Camii İmam Hatibi Ali Sarımert,  ay yıldızlı cübbe giyerek Cuma hutbesi okudu.  Ali Sarımert, “Bütün şehitlerimize Allah rahmet eylesin. Gazilerimize de sağlık versin. Rabbim böyle bir acıyı bir daha göstermesin. Cübbenin tasarımını kendim yaptım ve bir arkadaşıma diktirdim. Bugünün anısına, Cuma namazını Türk bayraklı cübbe ile kıldıracağım” dedi.

Büyükşehir’den sinek ve böcek istilasına müdahale Büyükşehir’den sinek ve böcek istilasına müdahale

15_temmuz_cuma_hutbesi (1)