SAÜ ARDEK tarafından Avrupa çapında, alanlarında uzman bilim insanlarını uluslararası bilimsel ağlarda bir araya getirmeyi planlayan ‘EuropeanCooperation in ScienceandTechnology’ (COST) Aksiyonu’na ilişkin bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

COST Aksiyonu Bilgilendirm Toplantısı (5) (Large)
5 Haziran Pazartesi günü SAÜ Hukuk Fakültesi Sabahattin Zaim Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına SAÜ Rektör Yardımcısı ve ARDEK Dekanı Prof. Dr. Emrah Doğan, akademisyenler ve araştırmacılar katıldı. Bilgilendirme toplantısına, 2010 yılından itibaren üç farklı COST Aksiyonu desteği alan Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Zehra Ayhan konuşmacı olarak katıldı.

Mühendislik Fakültesine TÜBİTAK-1001 Proje Desteği Mühendislik Fakültesine TÜBİTAK-1001 Proje Desteği

COST Aksiyonu Bilgilendirm Toplantısı (4) (Large)
Prof. Dr. Ayhan, programın yapısını, misyonunu, mekanizmasını, kapsamını ve katılım kurallarının yanı sıra, TÜBİTAK - 2515 Programı çerçevesinde sağlanan COST projesi önerisine ilişkin detayları katılımcılarla paylaştı.

COST Aksiyonu Bilgilendirm Toplantısı (3) (Large)
COST Aksiyonu’na ilişkin başvuru sürecinin önemine dikkat çeken Dr. Ayhan, Türk araştırmacıların Avrupa’da ve programa dahil olan diğer ülkelerdeki akademisyenlerle güçlü işbirliğinin sağlanması ve ortak çalışmalarda sinerjinin artırılması konusunda programı önemli bir fırsat olduğunu dile getirdi. 2020-2024 yılları için ‘Geleceğin Döngüsel ve Sürdürülebilir Gıda Tedarik Zincirleri için Ambalajı Yeniden Düşünmek’ adlı proje ile COST desteğini alan Dr. Ayhan, COST Aksiyonu’na ilişkin hakemlik havuzuna dahil olmanın da projelere ilişkin deneyim ve bilgi birikimini geliştirmek açısından önemli olduğunu vurguladı. Toplantı, soru-cevap kısmının ardından sona erdi.

COST Aksiyonu Bilgilendirm Toplantısı (2) (Large)