/MedyaDetay.com - Özel Haber 

Koronavirüs pandemisi ve yaşanan Rusya-Ukrayna savaşının ardından dünya genelinde yaşanan ekonomik sarsıntılar devam ediyor. Yaşanan salgın ve savaş nedeniyle oluşan ekonomik çalkantı nedeniyle Türkiye'de de aylardır yüksek enflasyon ve ekonomik kriz baş göstermiş durumda. Neredeyse her ürünün fiyatının artmasıyla vatandaşların alım gücü ise büyük ölçüde düştü.

Sakarya'nın Adapazarı ilçesi Orta Mahalle'de vatandaşların çöpe atılan sebze ve meyveleri toplaması ise adeta yürekleri sızlattı.

Vatandaşların ve bir çocuğun çöpe atılan sebze ve meyveleri topladığı anlar bir vatandaşın kamerasına yansıdı. Görüntülerde çöpe atılan sebze meyveleri kasalara koyan vatandaşların daha sonra çöp konteynerinin yanından uzaklaştığı görülüyor.

Öte yandan marketlerin günü geçen ürünleri çöpe dökmesi ise vatandaşın tepkisini çekmeye devam ediyor. Vatandaşlar, Avrupa'nın bazı bölgelerinde uygulanan ve günü geçmeye yaklaşan ürünlerin israf olmaması adına bedava verilmesi uygulamasının ise ülkemizde uygulanmasını istiyor.