Arifiye Öğretmen Lisesi  mezunları İstanbul’da buluştu Arifiye Öğretmen Lisesi mezunları İstanbul’da buluştu

MHP Grup Başkanvekili Erbay Kayatürk, Büyükşehir Belediye Meclisinde, Karasu ilçesi Darıçayırı Mahallesindeki sanayi alanına 19.71 hektarlık ilave yapılmasıyla ilgili bilgi kirliliği bulunduğunu, bu bölgeye iddia edildiği gibi çimento fabrikası yapılıp yapılmayacağının kamuoyuna açıklanmasını istedi.  
Bölgeye çimento fabrikası yapılmaması için şerh konulması şeklinde düzenleme yapılmasını isteyen Kayatürk’ün talebi, mecliste oy birliği ile kabul edildi.
İlave sanayi bölgesi yapılması ile ilgili söz alan MHP Grup Başkanvekili Erbay Kayatürk; “Kamuoyunda bilgi kirliliği dolaşmaktadır. Bu olayı daha somutlaştırarak gerçek kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Şayet bahsedilen ilave sanayi bölgesine denildiği gibi bir çimento fabrikası yapılacaksa MHP grubu bunu asla kabul etmeyecektir. Her bölgenin sanayisi olmalıdır. Sanayi olmazsa olmaz. Ama tarım olmazsa hiç olmaz. Ülkemizin en verimli tarım toprakları Sakarya ili Akovasıdır. Toprakları kirletecek sanayinin kurulması bizi tedirgin eder. Yalnız bölge toprağının kirlenmesiyle kalmaz, buna benzer sanayiyi de teşvik eder. İşin içinden çıkılmaz bir hal olur” şeklinde endişelerini dile getirdi.
Kayatürk, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye bu konudaki bilgi ve düşüncelerini de sordu.
Başkan Yüce’nin, MHP grubunun endişelerini saygıyla karşıladığını, kendilerinin de bu gibi sanayi kuruluşlarına müsaade etmeyeceklerini ifade ettiğini söyleyen Kayatürk, “Kamuoyunun endişelerini gidermek için çimento fabrikasının yapılmaması içim şerh konulması şeklinde düzenleme yapılması oylamaya sunularak oybirliğiyle kabul edilmiştir. Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye bu hassasiyetinden dolayı teşekkür ediyoruz. Kamuoyu rahatlatılarak, bilgi kirliliğine son verilmiştir” dedi.