ZORLU YÜRÜYÜŞ

Kolip açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “2011’de fikri olarak başlattığımız, 2015’de Akşener hareketi olarak devam eden ve Atatürkçü Türk Milliyetçiliğini iktidara taşıyacak zorlu yürüyüşümüz 2017’de İYİ parti ile kurumsal yapıya bürünmüştür. Türk Milletine layık olduğu hizmetleri sunmayı, halkımızın yaşam kalitesini artırmayı, çocuklarımıza güvenle bakabilecekleri bir geleceği inşa etmeyi  kendi istikbalimizin önünde gören anlayışı siyasi misyon olarak görmekteyiz . Bu kutsal hizmeti güzel ahlak, yüksek vizyon ve adaletli bir şekilde sunmak amacıyla siyaseti bir araç olarak kabul etmiş, bu amaçla IYI parti üyeliği ve takibinde Millet ittifakı Sakarya büyükşehir belediye başkan adaylığı teklifini büyük bir sorumluluk altında kabul etmiştim.

ÇÖKMEYE BAŞLADI

İşte böyle başladı bizim sevdamız. Fakat kara bir bulut, 3 Ağustos 2019  kurultayından sonra üzerimize çökmeye başladı. Genel  Merkezle tabanın bağlarının koparılmaya çalışıldığı, iletişimlerin imkansızlaştırıldığı, delege seçimlerinden İl ve ilçe kongrelerine uzanan süreçte anti demokratik uygulamalara göz yumulduğu, Liyakatsizliğin ve adaletsizliğin hakim olduğu, Atatürkçü ve Türk Milliyetçilerinin siyaset yapmalarının zorlaştırıldığı bir dönemi bütün Türkiye’de yaşadığımızı üzülerek belirtmek istiyorum.

GÖRÜNMEZ BİR DUVAR

Bütün bu olumsuzlukları Genel Başkanıma bir rapor halinde sunmak, tedbir almak ve çözüm üretmek amacıyla yaptığımız girişimler  Sayın Akşener’in etrafında görünmez bir duvara çarpıyor ona ulaşmamızı engelliyordu. 2011 yılından itibaren emeği geçenlerden biri olarak, istemediğimiz ve kabul etmediğimiz bu gelişmelere engel olamıyor, sesimizi dahi duyuramıyorduk. Özelliklede  Sakarya’da yerel seçimlerden sonra bütün başkan adaylarını kapsayacak Büyükşehir ile birlikte 17 seçim bölgesinde hiçbir başarı sağlanmayışının nedenlerini analizler yaparak tespit edecek ve çözümlerini ortaya koyacak tek bir toplantı dahi yapmamış, Türkiye ve Sakaryamızla ilgili sorunlara yönelik yapıcı kapsamlı istişarelerde bulunmamıştık.

YÖNELİK HESAPLAR YAPILMIŞ

Aksine bir sonraki seçimde milletvekilliği sıralamasına yönelik hesaplar yapılmış, bir çok aday ve partimize emek veren, kurulduğu günden itibaren fedakarca mücadele edenler küstürülüp partiden uzaklaştırılmıştır. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan adaylığı sürecinde büyük bir heyecan ve azimle benimle birlikte yürüyen, inanarak ve güvenerek sadıkta bize sahip çıkan arkadaşlarıma ve hemşerilerime sonsuz teşekkür ediyorum, Hakkınızı helal edin.

ÜZÜLEREK İSTİFA EDİYORUM

Böyle bir atmosferde, mevki ve makam hesabı yapanlara ellerini rahatlatmak amacıyla inancımı, umutlarımı ve heyecanımı yitirdiğim ilk göz ağrım İYİ partiden üzülerek istifa ediyorum. Kuvayi Milliye ruhunun hakim olduğu , Hakkın batıla galip geldiği , Doğrunun yalandan üstün olduğu, Atatürk’ün Anadolu Türk Milliyetçiliğinin siyasi mezhep olarak kabul edildiği, liyakatten, adaletten ve güzel ahlaktan taviz verilmediği, Van’daki bir kardeşimin acısının Edirne’deki bir kardeşimin yüreğinde hissedildiği, milletinin ve devletinin selametinin kendi kariyerinden önde görüldüğü, bir çatıyı oluşturacak  ilkelerde, Memleket ve Millet sevdalıları ile buluşmak dileğiyle Saygı ve hürmetlerimle kamuoyunu selamlıyorum”