4 Mart'ta aralarında “Doğadaki İnsan” programının sunucusu Serdar Kılıç’ın da bulunduğu Erzurumlu Dağcılık Kulübü üyeleri, Yaylalar köyünde dağ kayağı yapmak için tırmandıkları sırada üzerlerine çığ düştü. Çığ altında kalan Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağ Kayağı Antrenörü Mustafa Tekin ve Dağ Kayağı Antrenörü Necmi Can Öztoprak hayatını kaybederken, 7 kişi yaralandı. 

cig_altinda_kalmisti6
Jandarma ve AFAD ekipleri dağcıları kurtarmak için seferber oldu. Hava muhalefeti sebebiyle helikopter bölgeye inemeyince karadan AFAD, JAK ve ilçenin dağcılık kulübü üyeleri zorlu şartlar altında bölgeye ulaştı. Gece saatlerinde bölgeye ulaşan ekipler, kızaklı sedye yardımıyla yaralıları güvenli bölgeye, ardından da Yusufeli Devlet Hastanesine kaldırdı.  Hayatını kaybeden 2 kişinin cenazeleri ise hastane morguna götürüldü.

cig_altinda_kalmisti4
Son yolculuğuna uğurlandı
Çığda hayatını kaybeden 32 yaşındaki Necmi Can Öztoprak'ın cenazesi, hastanedeki işlemler sonrasında memleketi Sakarya’nın Sapanca ilçesi Cedid Mahallesi’ne getirildi. Merkez Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınan namaz sonrasında Öztoprak, Sapanca Kemer Mezarlığı’nda toprağa verildi.

cig_altinda_kalmisti3

cig_altinda_kalmisti7

cig_altinda_kalmisti5