Yaptığı açıklamalarla sık sık eleştiri oklarını ve tepkileri üzerine çeken CHP’li Engin Özkoç, yeni bir skandala daha imza attı. Meclisteki bütçe görüşmelerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik, “Saddam da 30 yıldan beri iktidardaydı. Esad da 20 yıldan beri iktidardaydı. Onlar neyse siz de osunuz" dedi.
TBMM'deki bütçe görüşmeleri sırasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkındaki kararla ilgili tartışma yaşandı. Tartışmada CHP’li bazı milletvekilleri kararın talimatla verildiğini ileri sürdü. Bunun üzerine konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, kararla ilgili İstinaf Mahkemesi'nin değerlendirmesini beklemek gerektiğini belirterek, “Kesinleşmemiş bir karar üzerinden burada değerlendirmelerde bulunarak ve bu karar üzerinden bir mağduriyet çıkarmaya çalışmak doğru değildir" dedi.
Tunç’un bu ifadeleri üzerine CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak, "Bir kere daha bu mahkemeleri aslında savcıların ve hakimlerin yönetmediği açıkça ortaya çıkmıştır. 21 yıldır iktidardayız diye övünmeyin. Saddam da 30 yıldan beri iktidardaydı. Esad da 20 yıldan beri iktidardaydı. Onlar neyse siz de osunuz" diye konuştu.