BİRÇOK OCAĞA ATEŞ DÜŞÜYOR!
CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Taksim’de yaşanan terör saldırısına tepki gösterdi. Saldırıyı gerçekleştiren teröristin 1 yıldır kaçak olarak Türkiye’de yaşayan bir kaçak göçmen olduğunun ortaya çıkmasının ardından da Keleş'in talimatıyla, üzerinde 'sınır namustur' yazan ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun fotoğrafının da bulunduğu pankart asıldı. Terör belasının çok canlar yaktığını ve ülkeye çok sıkıntılar yaşattığını söyleyen Başkan Keleş, uzun yılladır terörle mücadele edildiğini belirterek, "Terörle mücadelede yıllardır askerlerimiz şehit oluyor. Birçok ocağa ateş düşüyor.  Yaşanan terör saldırılarında da birçok vatandaşımızı kaybetmenin acısını yaşıyoruz.” dedi.

sakarya_sinir_namus
"BAŞIMIZA GÖÇMEN BELASINI AÇTILAR"
Terör belası bitmeden bir de iktidarın ülkenin başına mülteci ve göçmen belası açtığının altını çizen Keleş, "Yani öyle saçma politikalar yaptılar ki ülkemizi göçmen ve sığınmacı cennetine dönüştürdüler. Sınırlar yolgeçen hanı oldu. Milyonlarca kayıtsız kişi aramızda dolaşıyor. Taksim'deki saldırıyı yapan terörist de sınırdan, Suriye'den gelmiş ve ülkemizde 1 yıldır kaçak olarak yaşadığı ortaya çıktı. Hudut namustur, sahip çıkın dediğimiz için bizlere ırkçı, faşist diyorlardı. Biz bunlar olmasın diye bunu istiyorduk. Bunların olabileceğini tahmin ediyorduk ama işte yine bildiklerini yaptılar ve sonucunda da Taksim’in ortasında kaçak olarak ülkemize giren bir terörist vatandaşlarımızı kaybetmemize neden oldu" diye konuştu. 

"ARAMIZDA KİM OLDUĞUNU BİLMEDİĞİMİZ KİŞİLER VAR"
Başkan Keleş, bu konunun bir an önce çözülme kavuşturulması ve göçmenlerin bir an önce ülkelerine gönderilmesi gerektiğini ifade ederek, “Bu konu en önemli sorumuz haline geldi. Neredeyse terörden bile önce. Çünkü milyonlarca kim olduğunu bilmediğimiz insan aramızda dolaşıyor. Bunların kaçı terörist, canlı bomba bilmiyoruz. Yine böyle olaylar yaşanmasından endişe ediyoruz. Artık acilen sınırları kontrol altına alın ve içimizdeki göçmen ve sığınmacıları ülkelerine gönderin" şeklinde konuştu.