İSMİ SİLİNMİŞTİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP)  38. Olağan İl Kongresi sonrasında kongrede kazanan Oğuz Can Curoğlu’nun Yönetim Kurulu ve Üst Delege listesinde yer alan İl Gençlik Kolları Başkanı Emel Akçil’in ismi silinmiş yerine yönetim kurulunca yapılan oylama sonucu bir başka isim seçilmişti. Akçil, isminin silinmesinin ardından İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden de istifa eti.

f8fljszw8aaafcx

Yerel seçimlerde adaylık için  istifalarda son gün! Yerel seçimlerde adaylık için istifalarda son gün!

AKÇİL İSTİFA ETTİ

İstifasını sosyal medya hesabından duyuran Akçil, "CHP Sakarya Gençlik Kolları İl Başkanlığı görevimden istifa etmiş bulunmaktayım. Kaybetmemek uğruna kötülükte sınır tanımayan ve bunu başarı gibi görenler; Aslolan Cumhuriyet Halk Partisi'dir. Koltuk için pazarlık yapanlara değişim ve iktidar yolunda başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

chp-de-sok-istifa-1

KİŞİSEL ÇIKAR İDDİASI

İstifa eden diğer isim ise CHP Adapazarı İlçe yönetim kurulu üyesi Yiğit Ömer Üdemiş oldu. İstifa açıklamasında bazı yöneticilerin kişisel çıkarlarını partinin menfaati üzerinde tutuğunu iddia eden Üdemiş, “30 Ekim 2023 tarihi itibariyle Adapazarı İlçe Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etmiş bulunmaktayım. Kötülükte sınır tanımayan, insan harcamayı bir şiar haline getiren, değişim adı altında çeşitli pazarlıklara oturan, kişisel çıkarlarını partimizin menfaatinin üzerinde tutan bazı yöneticilere iktidar yolunda başarılar diliyorum” dedi.