“DİKKATLİ KONUŞULMALI"
6'lı masa arasında dikkat çeken aday polemiği var. Tartışmanın fitilini Ağıralioğlu'nun geçtiğimiz hafta katıldığı televizyon programında CHP lideri Kılıçdaroğlu için söylediği "Cumhurbaşkanlığını kazanamama endişemiz var" sözleri ateşledi. O sözlere kendi partisinden "şahsi sözleri" açıklaması gelse de tartışma bitmedi. Ağıralioğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'ın kendisi için "Kraldan çok kralcı" demesinin ardından geri adım atmadı. CHP'den bir kez da "Dikkatli konuşulmalı" mesajı geldi.

CHP'DEN İYİ PARTİ'YE TEPKİLER!
Aday polemiği devam ederken CHP ve İYİ Parti'den de yeni açıklamalar geliyor. CNN Türk muhabiri Melike Görür detayları aktardı. İşte Görür'ün değerlendirmeleri; Muhalefette son günlerde adaylık tartışması var. O tartışmayı İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu katıldığı bir televizyon programında başlattı. Yavuz Ağıralioğlu, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığını değerlendirdi ve 'Kazanamama endişemiz var.' ifadelerini kullandı, sağ seçmeni işaret etti. Yavuz Ağıralioğlu'nun bu açıklamasının ardından da kendi partisinden bir açıklama geldi. İYİ Parti Sözcüsü Kürşat Zorlu, "Ağıralioğlu'nun kişisel görüşüdür." dedi. Sonrasında ise CHP'den tepkiler gecikmedi.

'KRALDAN ÇOK KRALCI' YANITI!
Ağıralioğlu'na CHP Grup Başkanvekiline Engin Altay, Yavuz Ağıralioğlu için 'Kraldan çok, kralcı' ifadelerini kullandı. "Hani bazen deriz ya; 'Kraldan çok kralcılık diye tam da Ağıralioğlu'nun yaklaşımını buna benzettim." dedi ve sonrasında ise, "Ben, Engin bey, Kemal bey ne dediğimi çok iyi biliyor. CHP çok iyi anlıyor. Dediklerimi bildikleri için de böyle bir stratejiyle İstanbul ve Ankara'yı yönettiler." diyerek de Yavuz Ağıralioğlu, Engin Altay'a cevap verdi. 'Kraldan çok kralcı değilim. Doğruyu söylemek zorundayız. Nezaketsizlik yok.' ifadelerini kullandı.

AÇIKLAMALARININ ARKASINDA DURDU!
Dün İYİ Parti grup toplantısı vardı. Ağıralioğlu bu açıklamaları orada yaptı. Grup toplantısının ardından yaptığı açıklama yaklaşık 25 dakika sürdü. O 25 dakika süre zarfında ise Ağıralioğlu geri adım atmadı, açıklamalarının arkasında durdu. Sonrasında ise Ağıralioğlu'nun açıklamalarının ardından CHP'den de bir kez daha 'Cümlelerinize dikkat edin.' çağrısı geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, '9 boğum var boğazımızda. Dikkat ederek, seçerek konuşuyoruz.' dedi ve "Genel Başkanların kararlı durumlarını zaafa uğratacak söylem doğru değildir" ifadelerini kullandı.