Sakaryalı kadın girişimciler Kıbrıs ile ticaret köprüsü kuruyor Sakaryalı kadın girişimciler Kıbrıs ile ticaret köprüsü kuruyor

“Bu bizim en büyük zenginliğimiz…”
Programa katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, açılan stantları gezdi, kültürel ürünleri inceledi ve farklı milletlerin mirası olan değerler hakkında katılımcılarla sohbet etti. Şenliğe ayrıca AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve Pamukova Belediye Başkanı Güven Övün de katıldı. Yüce, geniş kapsamlı etkinlik için tebrik ederek “kültürel çeşitliliğin” Sakarya için büyük bir zenginlik olduğunu ifade etti. Sakarya’nın farklı milletlerin aynı şehirde kardeşçe yaşadığı örnek bir kent olduğunu ifade eden Yüce, “Bu bizim en büyük zenginliğimiz” ifadelerini kullandı.
senlik2

Huzur ve kardeşlik coğrafyası
Sakarya’nın kültür mozaiği olduğunu dile getiren Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya izzettir, berekettir. Hepimizin ortak yurdudur.Sakarya’mız kültürlerin merkezi, buluşma noktasıdır. Şehrimiz farklı kültürlerin bir arada kardeşçe, huzurla yaşadığı bir şehirdir. Çaybaşı Fuadiye mahallemizde bir kültürler mozaiğinin bir parçasını oluşturuyor. Sakarya’mızın en büyük zenginliği bu kültürel çeşitliliğidir. Bu şehir adeta kültürlerin mozaiğidir. Sakarya’mızın kültürel zenginliğini geliştirmek için biz de gereken çalışmaları gerçekleştireceğiz. Bu güzel kültür şenliğinin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. Mevla’m kardeşliğimizi daim etsin” ifadelerini kullandı.  

senlik6senlik5senlik3