YENİ BİR YAŞAM ALANI

Caddenin trafiğe açık olan bölümünün başladığı Dr. Nuri Bayar Ortaokulu’ndan başlayıp Millet Bahçesi’ne kadar uzanan bölümünü adeta yeni bir yaşam alanına dönüştüren Büyükşehir, proje açıklandığı andan itibaren hummalı bir çalışma ortaya koydu. Okulun önünde yer alan taksi durağını farklı bir yere taşıyan ekipler, caddenin her iki yanındaki kaldırımı genişletti.

12-46

KALDIRIM, YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLU

Yolun askeriye kısmındaki bölümünü ‘kaldırım ve bisiklet yolu’ şeklinde yeniden inşa eden ekipler, diğer kısımda ise ‘desenli taşlı yürüyüş yolu ve kaldırım’ şeklinde revize etti. Caddenin bir tarafını yeşillikle süslemek için peyzaj alanı ayıran ekipler, caddenin bu bölümünde trafiği yalnızca Adapazarı’na geliş yönüyle sınırlandırdı.

11-48

YÜRÜYÜŞ YOLU YAPIMI

Serdivan’a gidiş yönü ise artık Sedat Kirtetepe Caddesi’nden giriş yapılan 192. Sokak’tan (Tümen arkası) sağlanıyor. Rekreasyon projesinde askeriye tarafındaki kaldırım döşemesini tamamlayan ekipler, diğer taraftaki kaldırım imalatının büyük kısmını bitirdi. Yol Bakım ve altyapı Koordinasyon Dairesi ile Fen İşleri Dairesi’nin ortak yürüttüğü projede şimdi ise desenli yürüyüş yolu yapımı start aldı.

7-1393-393