Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), Çark Caddesi’nin trafiğe açık olan kısmında devam eden proje kapsamında altyapısını yenilediği caddenin şimdi ise ızgara ve bacalardaki kot farkını gideriyor. 

cark_caddesi_son_dokunus2

Baca ve ızgaralardaki kot farkı ortadan kalkıyor
Ticari faaliyetleri, tarihi dokusu ve sosyal alanlarıyla şehrin kalbi haline gelen Çark Caddesi’nde Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında bölgede peyzaj, bisiklet yolu ve asfalt serim işlemi tamamlandı. Projenin başında bölgenin altyapısını sorunsuz bir şekilde yenileyen SASKİ ekipleri ise asfalt serim işleminin tamamlanması ile birlikte baca ve ızgaralarda oluşan kot farkını yaya ve sürücülerin güvenliği için ortadan kaldırıyor.

Büyükşehir’den toplu taşıma araçları için önemli açıklama Büyükşehir’den toplu taşıma araçları için önemli açıklama

cark_caddesi_son_dokunus4

Çalışmalar gün içerisinde tamamlanacak
Kurum tarafından yapılan açıklamada, “Sakarya’nın simgelerinden biri olan Çark Caddesi’nin yeni yüzüne kavuşturulması için devam eden çalışmalar tamamlanmak üzere. Çalışmaların en başından bugüne kadar hem deprem bölgesindeki faaliyetlerini sürdüren hem de Çark Caddesi’nde yürütülen çalışmaları gerek gündüz gerek ise geceleri inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce sayesinde bölgedeki hareketliliğin minimum düzeyde etkilenmesini sağladık. Neredeyse biten projenin sorunsuz şekilde devreye alınması için son dokunuşları yapıyoruz. Bölgede oluşan kot farkını sahada çalışan 4 ekip ile birlikte gün içerisinde tamamlayacağız” ifadeleri kullanıldı.

cark_caddesi_son_dokunus3

cark_caddesi_son_dokunus5