Milletvekili kesin sonuçları 'Resmi'leşecek Milletvekili kesin sonuçları 'Resmi'leşecek

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yaz sezonu yaklaşırken sosyal donatı alanlarına çok önemli dokunuşlar yapıyor. Park, bahçe, tesis ve donatı alanı olarak kente birçok yenilik kazandıran Büyükşehir, Çark Caddesi'nde de görenlerin beğenisini kazanan bir uygulama yaptı.

cark_caddesi_yenilenen_yuzuyle_yeni_misafirlerini_agirladi (4)
YEPYENİ BİR BÖLGE
Caddenin Atatürk Lisesi ile Millet Bahçesi arasındaki trafiğe açık bölümünde yürüyüş alanları, bisiklet yolu, peyzaj alanı ve görsel zenginliğe sahip kaldırımlar inşa eden ekipler yaklaşık 1 kilometrelik alanı yepyeni bir görüntüye kavuşturdu. 

cark_caddesi_yenilenen_yuzuyle_yeni_misafirlerini_agirladi (3)
Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi, Park Bahçeler Dairesi ve Fen İşleri Dairesi ekiplerinin ortak çalıştığı cadde kırmızı ve mavi renklere boyanırken, bölgede Sakarya'da ilk kez uygulanan 'baskı asfalt' işlemi uygulandı.

cark_caddesi_yenilenen_yuzuyle_yeni_misafirlerini_agirladi (6)
RENKLİ BİR ALAN
Kaldırımlar, yollar ve yürüyüş alanlarının tamamı renkli bir yapıya dönüştü, caddenin bu bölümünde araç trafiği ise tek şeride indirildi. Artık şehir merkezine caddenin bu bölümünden yalnızca "Adapazarı'na geliş" yönünde araç trafiği olacak. Serdivan'a gidiş yönü ise paraleldeki 192. Sokak'tan sağlanacak.

cark_caddesi_yenilenen_yuzuyle_yeni_misafirlerini_agirladi (5)
Dekoratif aydınlatma uygulamasıyla birlikte son halini alacak sosyal alan, dün akşam saatlerinde trafiğe açıldı. Durakları, park alanları, desenli yürüyüş yoluyla hizmete başlayan sosyal donatı alanı, ilk günden itibaren yoğun ilgi görmeye başladı. Bölgenin şehrin yeni buluşma noktası olması bekleniyor.

cark_caddesi_yenilenen_yuzuyle_yeni_misafirlerini_agirladi (2)

cark_caddesi_yenilenen_yuzuyle_yeni_misafirlerini_agirladi (1)