Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kudüs Caddesi ve Katlı Pazar bölgesinde alt ve üstyapı çalışmaları tamamlanan 3 bin metrelik yağmursuyu hattı ile ilgili açıklamalarda bulundu. SASKİ marifetiyle hayata geçirilen 9 etaplık proje kısa sürede tamamlanarak bölge halkının hizmetine sunuldu. Bölgedeki hareketliliğin ve trafiğin olumsuz etkilenmemesi için altyapısı tamamlanan etapların hızla asfalt çalışmaları tamamlandı. Gece gündüz süren çalışmalar doğrultusunda bölgenin kanayan yarası haline gelen ve her yağışın ardından olumsuzluklara neden olan hat, 3 bin metrelik yağmur suyu hattı ile yenilendi.

calisma_tamamlandi2
“Projemizi esnafmızla istişare halinde yürüttük”
Çalışmaları ilk başladığı günden itibaren yakından takip ettiğini belirten Başkan Yüce, “Katlı Pazar bölgesi bu şehrin adeta sembolü haline gelmiş alışveriş noktalarından biri. Her yağışın ardından bölgede olumsuzluklara neden olan ve esnafımızın işlerine de zarar veren altyapı Katlı Pazar’a yakışmıyordu. Esnafımızdan ve vatandaşımızdan gelen talepleri anında yerine getirerek Kudüs Caddesi ve Katlı Pazar bölgesinde çalışmalarımızı başlattık. Projenin merkezi konumda bulunması ve önemli bir alışveriş yoğunluğunun yaşandığı bölge olması nedeniyle kimsenin işlerini etkilemeden çalışmalarımızı yeri geldi gece sabaha kadar yeri geldi hafta sonu 24 saat esasıyla sürdürdük. Çok şükür bugün kimsenin üzülmesine müsaade etmeden 3 bin metrelik yeni yağmursuyu hattımızı bölgemize kazandırdık” dedi.

calisma_tamamlandi3
“Hizmetlerimizin takdir görmesi bizleri gururlandırıyor”
Başkan Yüce, “9 etap halinde yürüttüğümüz projede altyapı çalışmaları tamamlanan etapların hızla asfaltını sererek vatandaşların hizmetine sunduk. Geçtiğimiz günlerde ilimizde kuvvetli bir şekilde etkili olan yağışta güçlü altyapı hattımız kendisini kanıtlamış oldu. Yağışın ardından çok fazla teşekkür ve takdir aldık. Bu bizim işimizin en değerli en özel kısmı. Bizim tek bir derdimiz var vatandaşımıza hizmet. Hizmetlerimizin takdir görmesi bizleri gururlandırıyor. Yeni hat ile esnafımızı uzun yıllar boyunca güvence altına almış olduk. Geleceğe bir eser daha bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yeni hat vatandaşlarımız için hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

calisma_tamamlandi6calisma_tamamlandi5calisma_tamamlandi4