Çark Caddesi Esnaf ve İşadamları Derneği (CADDER) tarafından Salı günü CHP Genel Başkanı kemal Kılıçdaroğlu’nun Çark Caddesi’ne gelmesinden büyük mutluluk duyacaklarını ifade edildi. Ancak başkan Kılıçdaroğlu’nun Çark Caddesi’nde miting yapmasının uygun olmayacağını belirtilen CADDER tarafından, mitingin Demokrasi Meydanı’nda yapılmasını istenildi.

“MUTLULUK DUYARIZ”
CADDER tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Salı günü Sn. Kılıçdaroğlu şehrimize teşrif edecekmiş. Kendilerini Çark Caddemizde ağırlamaktan mutluluk duyacağımızı bildiririz. Fakat programı kapsamında Caddemizde Miting yapma varmış. Caddemiz ticari faaliyetlerde bulunulan bir alan. Bildiğimiz kadarı ile şehrimizin miting alanı Kent (demokrasi) Meydanı olarak belirlenmiş. Bu mitingin orada yapılmasının daha isabetli olacağına inanıyoruz. Yetkililerin bu konuyla ilgileneceklerini temenni ediyoruz.”

BAŞKAN KELEŞ İLE GÖRÜŞTÜLER 

CADDER'in bu isteği sonrasında CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, cadde esnafıyla görüşerek, Kılıçdaroğlu'nun caddede miting yapmayacağını, sadece esnaf ziyareti yapacağını belirtti.  Konu ile ilgili CADDER tarafından yapılan açıklamada, "Az önce CHP il başkanı Syn Ecevit Keleş bey ile telefon görüşmemizde Syn Kılıçdaroğlunun Çark Caddesinde bir miting yapmayacağını,proğram kapsamnda esnaf ziyareti yapacağını dile getirdi. Bizlerde ziyaret esnasında kendilerine Derneğimiz olarak mihmandarlık yapabileceğimizi ilettik" ifadelerine yer verildi. 

/Medyadetay.com