Ulusal, uluslararası ve Milli Takım forması altında müsabakalara çıkan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları, şehrimizin gururu oldular. 

Ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırdılar
Hırvatistan’ın Rijeka kentinde düzenlenen 29. Rijeka Cup turnuvasına katılan Büyükşehir Karate takımı sporcuları toplamda 5 altın, 4 gümüş ve 1 bronz madalya toplayarak madalya kürsüsünde yer aldı. 52 ülkeden 3 bini aşkın sporcunun katıldığı Kick Boks Dünya Kupası’nda ise Büyükşehirli sporcular şehrimizi gururlandırdılar. Büyük Erkekler 81 kiloda yarışan Büyükşehirli milli sporcu Fatih Erman Dünya 3.’sü olurken büyük bayanlar 60 kiloda Ayşe Kaplan ise Dünya 2.’si olarak ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırdılar. Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü'nün koşu takımında yer alan Ali Turan ise Birinci Uluslararası Konya Yarı Maratonu’nda 60-64 yaş grubu birincisi olarak altın madalyaya uzandı.
buyuksehirli_sporcular_gururlandiriyor2

Milli sporculardan büyük başarı
Göynük Atatürk Spor salonunda yapılan 24. Uluslararası U20 Şampiyonlar Turnuvası’na katılan Büyükşehir Belediyesi Güreş Takımı sporcuları kıran kırana geçen mücadelelerden 2 bronz madalya çıkardı. Milli Takım adına mücadele eden Büyükşehirli sporculardan Cengizhan Dağ grekoromen stil 77 kiloda, Ramazan Can Aktaş ise grekoromen stil 63 kiloda üçüncü olarak şehrimizi gururlandırdı. Kahramanmaraş’ta düzenlenen Spor Toto Yıldızlar Türkiye Judo Şampiyonası’nda ise Büyükşehirli sporcu Ertuğrul Ahmet Nizam 38 kiloda Türkiye 3.’sü oldu. Bu başarısı sonrası Sakaryalı Kahramanmaraş Spor İl Müdürü Cemil Boz’un makamına çıkan Nizam’ı İl Müdürü bizzat tebrik etti.

buyuksehirli_sporcular_gururlandiriyor3