MEMNUNİYET OLUŞTURDU

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, ilk-ortaokul öğrencilerine ücretsiz, lise ve üniversite öğrencilerine ise %54 indirimli ulaşım tarifesinin 3 Haziran’dan itibaren devreye alınacağını açıklayarak önemli bilgiler paylaştı.  Büyükşehir’in vatandaşların maliyetlerini azaltarak hayatlarını kolaylaştırmak ve ekonomiye katkı sunmak için aldığı bu karar, Sakarya’da 1 milyon vatandaş tarafından memnuniyetle karşılandı.

KART GÜNCELLEMESİ

Serdivan Belediyesi bayramda gönül köprüsü kuracak Serdivan Belediyesi bayramda gönül köprüsü kuracak

Yapılan açıklamada, ücretsiz tarifeden faydalanacak olan ilk ve ortaokul öğrencilerinin 3 Haziran’dan önce Kart 54 Kişiselleştirme Ofisleri’ne başvuru yaparak kart güncellemesi yapmaları gerektiği belirtildi. Öğrenciler vizeleme işlemi sonrasında ücretsiz kullanıma başlayabilecek.

BÜTÇEYE DOĞRUDAN KATKI

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şunlara yer verildi: “Sosyal belediyecilik vizyonumuz doğrultusunda, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, maliyetleri düşürmek ve şehir aidiyetini pekiştirmek amacıyla kapsamlı ve stratejik adımlar atmakta kararlıyız. Bu vizyon çerçevesinde, belediyemize ait toplu taşıma hizmetlerinde yaptığımız düzenlemeler, ulaşım maliyetlerini düşürerek aile bütçelerine doğrudan katkı sağlayacaktır.

VİZELEME İŞLEMİ

Yeni ulaşım tarifemiz 3 Haziran tarihinden itibaren başlıyor.İlk ve ortaokul öğrencilerimizin 3 Haziran Pazartesi gününden itibaren Kart54 Kişiselleştirme Ofisleri’ne başvurmaları gerekmektedir. Uygulamanın ‘ElektronikÜcret Toplama Sisteminde’ aktif hale getirilmesi için öğrencilerimize vizeleme işlemi yapılacak ve öğrencilerimiz, yeni düzenleme ile toplu taşıma hizmetlerinden faydalanabileceklerdir.

BİNİŞ DETAYLARI

İlk ve Ortaokul öğrencilerimiz yeni tarife ile okullarına gidiş ve gelişlerinde kullanmak üzere günlük 2 biniş, aylık toplam 60 ücretsiz biniş hakkı ve ücretsiz aktarma imkânına sahip olacaklardır.Lise, Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri ise yüzde 54 indirimli bir şekilde Belediyemize ait toplu taşıma sisteminden yararlanacaktır” denildi.

Editör: Zhantor Jateey