Sakarya'da bugün hava nasıl olacak? Sakarya'da bugün hava nasıl olacak?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi Engelsiz Hobi Kursu öğrencileri farkındalık eğitiminde buluştu. Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından sunulan eğitimde engelsiz yürekler bilgi sahibi oldu.

ozel_bireyler_polislik_meslegini_tanidi (2)
FARKINDALIK EĞİTİMİ
Emniyet mensupları tarafından özel bireylere, polisliğin tanımının yapılmasının ardından tanımadıkları kişilerle iletişim kurmamaları, kayboldukları zaman ne yapmaları ve ailelerine haber vermeden hareket etmemeleri gerektiği gibi konular başta olmak üzere pek çok başlıkta bilgilendirmeler yapıldı.

ozel_bireyler_polislik_meslegini_tanidi (1)
TRAFİK KURALLARI
Eğitim buluşmasının bir diğer başlığı ise trafik kuralları oldu. Trafik polisleri, trafikte nasıl davranacaklarını, karşıdan karşıya geçerken nelere dikkat edeceklerini, toplu taşıma ya da şahsi araçlarda araç durmadan iniş ve biniş yapmamaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca trafik ışıklarına ilişkin detaylı bilgiler de paylaşıldı. 

ozel_bireyler_polislik_meslegini_tanidi (4)
MERAK EDİLENLER YANIT BULDU
Yapılan farkındalık eğitimini dikkatle dinleyen öğrenciler, gerçekleştirilen eğitimden dolayı emniyet mensuplarına teşekkür etmeyi unutmadı. Eğitim sonrası polislik mesleğine olan hayranlıklarını dile getiren öğrenciler meslek ile ilgili merak ettikleri soruları sordu. Yunus polislerinin motorlarına sırayla binen öğrenciler motorlara hatıra fotoğrafı çekildi.

ozel_bireyler_polislik_meslegini_tanidi (3)