Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Etkinleri birbirinden değerli isimleri Sakarya’da ağırlamaya devam ediyor. Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli tiyatro oyuncularından biri olan ve kendi ismini verdiği tiyatro sahnesinde genç yetenekleri sahnenin tozuyla buluşturan Cengiz Küçükayvaz ‘Tema Sanat’ ekibi ile AKM’de ‘Yalan Dolan’ isimli oyunu sahneledi.

buyuksehir_tiyatro (2)
Küçükayvaz, “Büyükşehir üretiyor ve istihdama katkı sağlıyor”
AKM’de sahnelenen tiyatro oyununu izleyenler arasında bulunan Başkan Yüce, “Tiyatro en eski sanat aktivitelerinden bir tanesi. Sürekli dijitalleşen ve bizleri ekrana bağımlı hale getiren diğer sanat aktivitelerine inat ayakta durmaya çalışan kıymetli bir sanat dalıdır tiyatro. Sahnenin tozunu alınca bir daha inmek zor derler, bundan dolayıdır ki canla başla tiyatrocu yetiştirerek gençleri sahneyle buluşturuyorsunuz. Bizlerde sizleri vatandaşlarla bir araya getirerek bir köprü görevinde bulunuyoruz. Bugün burada gösterilen ilgi, alaka bir kez daha bize tiyatronun kıymetini gösterdi. Vatandaşlarımıza hitap edecek kültür ve sanat etkinliklerini kıymetli kültür sanat gönüllülerine buluşturmaya devam edeceğiz” diyerek teşekkür etti ve Küçükayvaz’a hediyeler takdim etti.

buyuksehir_tiyatro (1)
Daha sonra Başkan Ekrem Yüce ile birlikte Büyükşehir Belediyesi’nin birbirinden kıymetli yatırımları olan Bal54, Hanımeli Pazarı, Nehir Çikolata ve Çay Evini birlikte gezen Küçükayvaz, üreten ve istihdama katkı sağlayan bir belediye sunan Başkan Yüce’ye ve Sakarya halkına teşekkür etti.