Sakarya Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı, şehir genelinde asfalt ve beton yolların uzun yıllar bozulmadan hizmet etmesini sağlayan ve milyonlarca liralık yatırımı koruyan V Kanal konusunda hummalı bir çalışma başlattı. 

26 Kilometrelik V Kanal Tamamlandi (4)
YOL GÜVENLİĞİ, KONFORU VE BÜTÜNLÜĞÜ
Kırsal mahallelerde yolların tek parça halinde, konforlu ve güvenli kalmasını sağlayan “V Kanal” için Geyve, Taraklı, Pamukova ve Söğütlü’de yoğun bir mesai harcayan Büyükşehir ekipleri yağmur suyunu tahliye ederek su baskınlarını da önleyen 26 bin metrelik imalatı tamamladı. 

26 Kilometrelik V Kanal Tamamlandi (3)
ONLARCA MAHALLEDE İŞLEM TAMAM
Son olarak Geyve’de İlimbey, Ahibaba, Saraçlı, Güney, Kulfalar, İhsaniye, Suçatı, Hırka, Çukurköy, Sekiharman, Akıncı ve Örencik’te grup yolları “V Kanal” ile buluştu. Sonrasında ise Taraklı’da Pirler Mahallesi, Pamukova’da Kemaliye ve İsabalı bölgeleri, Söğütlü’de ise Rüstemler Mahallesi’nde işlem bitti. 

Gazeteci Nurettin Eryılmaz’ın anne acısı Gazeteci Nurettin Eryılmaz’ın anne acısı

26 Kilometrelik V Kanal Tamamlandi (2)
“ÖNCELİĞİMİZ VATANDAŞIMIZIN GÜVENLİĞİ”
Konu ile ilgili Fen İşleri Dairesi’nden yapılan açıklamada, “Geyve, Taraklı, Pamukova ve Söğütlü ilçelerinde toplamda 26 bin metre V kanal imalatlarını tamamladık. V kanallar sayesinde yağmur suyu tahliyesi sağlanacak ve yollardaki bu baskınları önlenecek. Asfalt ise zarar görmeden daha uzun ömürlü kullanılabilecek. Çalışmalarımızda birinci önceliğimiz hemşerilerimizin ve yatırımlarımızın güvenliğidir” denildi.

Editör: Tuğrul Gümüşel