Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehir merkezinde inşa çalışmaları devam eden Ada Hayat Projesi’nin altyapı çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor. Devam eden çalışmalar kapsamında Cumhuriyet Mahallesi ve Orhan Cami mevkiinde yer alan çelik isale hattı mevcut yerinden Orhan Cami ve Uzun Çarşı bölgesine deplase edilerek, bağlantıları yapılacak.

18 Haziran Pazar saat 21.00’da su kesintisi ile birlikte başlayacak çalışmaların sabah saatlerine kadar tamamlanması ve bölgede bulunan vatandaşların mağduriyet yaşamaması için ekipler gece boyunca aralıksız çalışacak.

GÜÇLÜ ALTYAPI AĞI İLE DESTEK OLUYORUZ
Kurum tarafından yapılan açıklamada, “Merkez ilçemizde bulunan 55 mahallemizde pazar gecesinden pazartesi sabah saatlerine kadar su kesintisi yaşanacak. Kesintinin en kısa sürede giderilmesi ve vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için ekiplerimiz yoğun bir mesai harcayacak. Sakarya için hayata geçirilecek her bir adımda ve projede altyapının önemini bir kez daha vurguluyoruz. Bugünden aldığımız önlemler ve hayata geçirdiğimiz çalışmalar ile güçlü altyapı ağımız ile projelerin gelecek yıllarda yaşayabileceği sorunlara şimdiden çözüm oluyoruz. Çalışmalar boyunca rahatsızlık verdiğimiz vatandaşlarımızdan özür diliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Bakanlık 66 ürüne inceleme başlattı, satışlar durdu Bakanlık 66 ürüne inceleme başlattı, satışlar durdu

İŞTE KESİNTİ YAPILACAK 55 MAHALLE
Yenidoğan, Pabuççular, Kömürlük, Poyrazlar, Semerciler, Demirbey, Cumhuriyet, Karaköy, Akıncılar, Taşlık, Yenicami, Kozluk, Çukurahmediye, Rüstemler, Yenigün, Çelebiler, Tepekum, Çerçiler, Kurtuluş, Kasımlar, İstiklal, Hacıramazanlar, Sakarya, Kurtbeyler, Ozanlar, Solaklar, Tekeler, Çökekler, Dağdibi, Budaklar, Tığcılar, Bayraktar, Yahyalar, Abalı, Orta, Hacılar, Karaosman, İlyaslar, Yağcılar, Yeşilyurt, Güneşler Merkez, Bileciler, Güneşler Yeni, Doğancılar, Tuzla, Turnadere, Karakamış, Kavaklıorman, Çamyolu, Çağlayan, Süleymanbey, Türkbeykışla (Söğütlü), Bağlar, Maksudiye (Söğütlü), Köprübaşı (Adapazarı)