Sakaryalı adam hastalığının şifasını Eskişehir'de buldu! Sakaryalı adam hastalığının şifasını Eskişehir'de buldu!

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, 17 Mayıs Dünya Hipertansiyon Günü’nde farkındalık oluşturulması amacıyla örnek bir çalışmaya imza attı.

GÜN BOYU ‘HİPERTANSİYON’ TARAMASI
Büyükşehir Tıp Merkezi’nde güne özel hipertansiyon sağlık taraması hizmeti verildi. Sağlık testine gün boyunca çok sayıda vatandaş katıldı.  Büyükşehir’in uzman sağlıkçılarından hipertansiyonla ilgili bilgi alan, merak ettiklerine cevap bulan vatandaşlar tansiyonlarını ölçtürdü ve güncel sağlık durumuyla ilgili rapor aldı. 

Buyuksehirden Ornek Farkindalik (2)
HER ŞEYİN BAŞI SAĞLIK
Büyükşehir’den yapılan açıklamada, “Bugün Tıp Merkezimize gelen birçok vatandaşımızı Hipertansiyon konusunda bilgilendirdik. Doğru tansiyon ölçümünün nasıl olması gerektiği ve tedavi şekilleri hakkında bilgilendirmelerde bulunduk. Tansiyonu yüksek çıkan kişilere takip kartı vererek izlemeleri gereken yolu anlattık. Unutulmamalıdır ki hipertansiyon tedavisi tamamen kişiye özel düzenlenmelidir ve her şeyin başı sağlıktır” denildi. 

Buyuksehirden Ornek Farkindalik (4)
HİPERTANSİYON NEDİR? (YÜKSEK TANSİYON)
Kan dolaşımı için damarlarımızda gerekli olan kan basıncının normalden fazla olması durumunda ortaya çıkan bir rahatsızlıktır.

Yüksek tansiyondan korunmak için; egzersiz yapmalı, ideal kiloyu korumalı, sağlıklı beslenilmeli, alkol-sigara kullanılmamalı, stresten uzak durulmalı ve özellikle tuz kullanımı azaltılmalıdır.

Buyuksehirden Ornek Farkindalik (3)

Editör: Tuğrul Gümüşel