Sakarya Büyükşehir Belediyesi depremin yaralarını sarmak için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Birçok ilde hummalı bir çalışma gerçekleştiren ekipler, Hatay’ın Sakarya Mahallesi’ne kurdukları Aşevi ve mobil hizmet aracı ile binlerce depremzedeye merhem oluyor. Günün her saatinde hizmet veren aşevinde sabah 750 kişilik sıcak çorba ve kahvaltılık, öğlen 1500 kişilik 3 çeşit yemek ve akşam ise 2500 kişilik olmak üzere 5 bine yakın depremzedeye sıcak yemek ulaştırıyor. Depremzedelerin yanı sıra bölgede görev yapan tüm personellere de hizmet veren ekipler, 3 çeşit paketlenmiş yemek dağıtımıyla bölgede etkin bir rol üstleniyor.
buyuksehir_asevi3

Mobil hizmet aracı 7/24 hizmet veriyor
Çalışmalarında depremzedelerin kişisel ihtiyaçlarına da cevap veren Büyükşehir Belediyesi, bölgede konuşlanan mobil hizmet aracıyla binlerce depremzedenin gıdadan giyime, kişisel hijyen ve temizlik ürünlerine kadar tüm temel ihtiyaç ve taleplerini karşılıyor. Hizmet aracında 7/24 çay, kahve ve atıştırmalık servisi gerçekleştiren personeller, bölgede hayatın bir an önce normale dönmesi adına gece gündüz hizmet vermeye devam ediyor.
buyuksehir_asevi2

Depremin yaralarını hızlı bir şekilde saracağız
Çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi, çalışmaların devam edeceğini vurgulayarak, “Büyükşehir Belediyesi olarak deprem bölgesinde gerçekleştirdiğimiz çalışmalar hızla devam etmektedir. Deprem bölgesinde yaraların hızlı bir şekilde sarılması adına sürdürdüğümüz çalışmalar, Hatay Sakarya Mahallesi’nde kurulan Aşevi ve mobil hizmet aracı ile devam etmektedir. Binlerce depremzede vatandaşımıza hizmet faaliyetlerimizde, 3 öğün sıcak yemek başta olmak üzere depremzede vatandaşların kişisel hijyen ve temizlik gibi temel ihtiyaçlarına cevap verilmektedir. 7/24 mesai anlayışıyla sahada olan personellerimiz, bundan sonraki süreçte de çalışmalarına aralıksız olarak devam edecektir” denildi. 

buyuksehir_asevi4

buyuksehir_asevi5