Sakarya Büyükşehir Belediyesi araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen hatalı parklanmalara yönelik duyarlılık çağrısında bulundu.

Buyuksehir Hatali Park Uyari (4)
Yaya geçitleri, kaldırımlar, duraklar ve engelli yolları üzerinde yapılan yanlış parklanmaların vatandaşlara zor durumlar yaşattığına değinilen açıklamada usulsüz parklanma konusunda araç sahiplerinden gerekli hassasiyetin beklenildiği ifade edildi.

Buyuksehir Hatali Park Uyari (3)
Araç sürücüleri ve yayalar için tehlike oluşturan hatalı parklanmalarla ilgili Büyükşehir Belediyesi’nin denetimlerini sıklaştırdığı belirtildi.

Sahte alkole karşı Elektronik Alkol Takip Sistemi devrede Sahte alkole karşı Elektronik Alkol Takip Sistemi devrede

ARAÇ SÜRÜCÜLERİMİZDEN HASSASİYET BEKLİYORUZ
Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Hatalı parklanmalar hem araç trafiğini olumsuz etkiliyor hem de yayalarımıza zor durumlar yaşatıyor. Kaldırım, otobüs durakları ve yaya geçitleri önlerine yapılan parklanmalar trafik şehir merkezinde trafik yoğunluğu oluşturuyor. Yayalarımız kaldırımlara çekilen araçlar dolayısıyla tehlikeli durumlarla karşılaşabiliyor. Engelli vatandaşlarımız zorluklar yaşıyor. Büyükşehir Belediyesi zabıta teşkilatımız usülsüz parklanmalara karşı denetimler gerçekleştiriyor. Önümüzdeki süreçte de denetimlerimiz artarak devam edecek. Araç sürücülerimizden trafik güzergâhlarına, kaldırımlara, duraklara park etmeme konusunda gerekli duyarlılığı bekliyoruz” denildi.
 

Buyuksehir Hatali Park Uyari (1)

Editör: Tuğrul Gümüşel