Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), şehrin merkezinde sürdürdüğü altyapı projesinde trafik ve yaya akışının olumsuz etkilenmemesi için devam eden üçüncü etap çalışmalarını gece boyunca sürdürdü.

buyuksehirden_gece_mesaisi (1)
Genel olarak Kudüs, Saray Bosna, İtfaiye, Dr. Nuri Bayar Caddesi ve Katlı Pazar bölgesini ilgilendiren çalışma kapsamında bölgeye toplamda 3 bin 500 metre uzunluğunda yağmursuyu hattı kazandırılacak. 9 etaptan oluşan projenin üçüncü etap sonu kapsamında birinci geçit bölgesi diye adlandırılan bölgede Saray Bosna Caddesi’nden Yeni Bosna Caddesi’ne giden kısım trafiğe kapatıldı. Proje kapsamında tamamlanan bölgeler ise hızlı bir şekilde asfaltlanarak tekrar vatandaşların hizmetine sunuldu.

buyuksehirden_gece_mesaisi (2)
Üçüncü etap sonuna gelindi
Şehrin merkezinde sürdürülen çalışmalarla ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “Kudüs Caddesi’nde sürdürülen çalışmalarımız dahilinde bölgeye kazandıracağımız yeni 3 bin 500 metrelik yağmursuyu hattımız ile yoğun yağışlarda dahi su birikintisi ve taşkın sorunları yaşanmayacak. Trafik ve yaya akışının yoğun olduğu bölgede hayatın olumsuz etkilenmemesi için çalışmalarımızı gündüz gece demeden, mesai mefhumu gözetmeden sürdürüyoruz. Altyapı çalışmalarında sona gelinen üçüncü etap kısmında hazır hale gelen bölgelerin hızlı bir şekilde asfalt çalışmalarını tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Şehrimizin menfaati doğrultusunda hayata geçirdiğimiz projeler için vatandaşlarımızdan sağduyulu olmalarını rica eder ve çalışmalardan dolayı oluşabilecek trafik yoğunluğundan dolayı özür dileriz” ifadeleri kullanıldı.

buyuksehirden_gece_mesaisi (3)