Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu arasında protokol imzalandı. AKOM’da Başkan Ekrem Yüce’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, AK Parti Söğütlü İlçe Başkanı Selçuk Kurt, Meclis Üyesi Behlül Bayrak, ASKF yönetin kurulu üyeleri, Büyükşehir bürokratları, spor insanları ve basın mensupları yer aldı. Protokol kapsamında amatör spora sağlanacak 600 bin liralık destek, Başkan Ekrem Yüce’nin 100 bin lira daha artırmasıyla 700 bin liraya çıkarıldı.

amator_spora_destek2

Amatör spora destek vurgusu
Amatör spora destek için atılan imzaların hayırlı olmasını temenni eden Başkan Yüce, törende yaptığı konuşmada, “Sakarya’mızın adını her alanda duyuruyoruz. Şehrimiz yatırım ve projelerle ülkemizde örnek teşkil etmeye devam etmektedir. Bizim için bu alanların kıymetlilerinden biri de spordur. Sporun ve sporcunun her zaman en büyük destekçisiyiz” dedi.

Yüce, Sakarya’nın spor şehri olduğunu ifade ederek,  “Her türlü sporu yapabilecek donanıma sahibiz. Birçok organizasyon, proje ve başarıyla da kendimizi bu anlamda kanıtladık. Spor şehri olarak anılan şehrimizde, yediden yetmişe her vatandaşımızın sporla içli dışlı olmasını istiyoruz. Bunun için birçok farklı projeyi hayata geçiriyoruz” diye konuştu.

amator_spora_destek3

Sporseverlerin desteği çok önemli
Dünyanın en donanımlı bisiklet parkurlarından Ayçiçeği Bisiklet Vadisinde uluslararası organizasyonlar düzenlediklerini belirten Yüce, bisiklet yolu ağını her geçen gün artırdıklarını paylaştı. SAKBİS’ler ve akıllı istasyonları yaygınlaştırdıklarını da dile getiren Başkan Yüce, Sakaryalıları spora teşvik etmek, gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için gece gündüz çalıştıklarını vurguladı.

Sakarya’nın spor şehri olmasında en önemli unsurlardan birini de sporseverlerin oluşturduğunu belirten Başkan Yüce, “Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak sizler gençlerimizin kötü ve zararlı alışkanlıklardan ve çevrelerden uzaklaşıp spor yapabilmesi için fedakârca çalıştığınıza hepimiz şahidiz. Bu vesileyle hemşerilerim adına hepinize hususi teşekkür etmek istiyorum” dedi.