Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), suyun bir damlasına dahi değer veren anlayışla çalışmalarını aralıksız şekilde sürdürüyor.

Eylül ayı içerisinde Adapazarı ilçesinde faaliyetlerini yürüten akustik dinleme ekipleri yer altında tespit ettiği ve hızla onardığı arızalar sayesinde yıllık 930 bin 312 metreküp su tasarrufu sağladı. Bir ay içerisinde titizlikle yürütülen çalışmalar kapsamında 12 bin 750 kişinin bir yılda tüketeceği suyun kaybı önlendi.

Yer_altindaki_arizalar_tespit_ediliyor (2)
BİR AYLIK ÇALIŞMA İLE YILLIK 930 BİN 312 METREKÜP SU KAYBI ÖNLENDİ
Suyun yolculuğunu an be an takip eden ve arızalara anında müdahale eden kurum tarafından yapılan açıklamada ise, “Sakarya’nın içme suyu kaynaklarını korumak ve koruduğumuz kaynaklara katkı sağlamak için aralıksız şekilde çalışıyoruz. Hayata geçirdiğimiz doğru su politikaları ile şehrimizin içme suyu kaynaklarının eksilmemesini sağlarken aynı zamanda Sakarya’ya yeni kaynaklar da kazandırıyoruz. Suyun tükenebilir olduğunun farkında olarak yürüttüğümüz çalışmalar kapsamında bir damla dahi suyun israf olmasının önüne geçiyoruz. Akustik dinleme ile yer altında oluşan arızaları anında tespit ediyor ve arıza olan bölgede hızla onarım çalışmalarını başlatıyoruz. Böylelikle Adapazarı ilçesinde Eylül ayı içerisinde tamamladığımız proje ile yıllık 930 bin 312 metreküp su kaybının önüne geçtik” ifadeleri kullanıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye paylaşımı Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan taziye paylaşımı

Yer_altindaki_arizalar_tespit_ediliyor (3)