Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin en fazla memnuniyet oluşturan projelerinden biri olan Yaşlı Destek Merkezi, (YADEM) Sakarya’da yüzlerce kişiye “aile” oldu. Sportif, sosyal, kültürel aktivitelerle sosyal yaşamın içinde yer alan yaşlılar, YADEM sayesinde psikolojilerini hep pozitif tutuyor.

Denizin ve güneşin tadını çıkardılar
Farklı gezi ve etkinliklerle devam eden 2023 yılı programına şimdi bir de tatil turu eklendi. YADEM üyesi yaklaşık 200 kadın, tüm ücretleri Büyükşehir tarafından karşılanan bir günlük deniz tatili imkânı buldu. 

Aziz Duran Parkı içindeki merkez binasından 4 farklı günde hareket eden 50 kişilik gruplar, Kocaali Kadınlar Plajı’nda keyifli bir gün geçirdi. Geneli 65 yaş üstü olan vatandaşlar sohbet eşliğinde denizin ve kumun tadını çıkardı.
yaslilar_tatilde2

Keyifli geçen 4 gün
Sosyal tesislerde 4 gün, YADEM tarafından organize edilen etkinlikle dolu-dolu geçti. Vatandaşların yemek ihtiyaçlarını ise bir günlük tatil süresi boyunca Büyükşehir BELPAŞ karşıladı. Programdan büyük memnuniyet duyan yaşlılar, etkinlik sonunda YADEM, Büyükşehir ve etkinliğe vesile olan Başkan Ekrem Yüce’ye teşekkür etti. 

Karadeniz’i ilk kez deneyimlediğini belirten Nediha Püsküllü, hayatında hiç denize girmediğini belirterek, “Karadeniz’e ilk kez geldim. Ben ömrümde çok denize giden biri değildim ve Büyükşehir sayesinde geldim. Her şey için teşekkür ederim” dedi. 
yaslilar_tatilde3

Özel gereksinimli çocukların geleceği için sıkı çalışma Özel gereksinimli çocukların geleceği için sıkı çalışma

“Evde değil, bir arada olmak güzel”
YADEM sayesinde sürekli evde kalmak yerine günlerini etkinliklerle geçirdiklerini ifade eden Saime Çelik ise, “Zaman zaman geziler, doğa yürüyüşleri oluyor. Evde olmak değil böyle bir arada olmak çok güzel. Evlatlarımızın yapmadıklarını bize Büyükşehir yapıyor, Allah razı olsun” ifadelerini kullandı. 

yaslilar_tatilde4