Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yürüttüğü sosyal programlarla vatandaşları birbirinden farklı organizasyonlarda bir araya getiriyor. Özellikle Sakarya’nın dört bir yanında yaşayan yaşlılar için en güzel geri dönüşlerin alındığı birim Büyükşehir Yaşlı Destek Birimi (YADEM) oldu. Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından desteğe ve ilgiye ihtiyaç duyan yaşlılar için yapılan etkinlikler arasında yer alan ‘Sağlık İçin Kaplıca’ projesi ise ciddi bir ilgi gördü. 

Bir dönemde 124 aile, 385 vatandaş
Her yıl bahar ve güz dönemi olarak gerçekleştirilen ve yaklaşık 5 ay boyunca devam eden termal tatil programına çok sayıda vatandaş başvurdu. 2022 yılı bahar döneminde başvuruları alınan 124 aileden toplamda 385 vatandaş tatil programından faydalandı. Bu dönemde Taraklı Termal Otel’e 16 sefer düzenlendi. Her bir seferde otele ulaşan aileler 4 ve 5 günlük tatil programlarında oteldeki havuz, termal, sosyal tesis ve diğer tüm bölümlerinden ücretsiz yararlandı. Aynı zamanda termal sağlık uygulamalarına da katılan aileler günlük hayatın stresinden uzaklaştı. Dönemin son kafilesi de geçtiğimiz günlerde otele uğurlandı. 

termal_tatil2

YADEM bazen bir aile, bazen bir arkadaş
Sosyal Hizmetler Dairesi’nden yapılan açıklamada, “Bir ele, bir sese ihtiyaç duyan her bir yaşlımıza ulaşıyor onların yanında oluyoruz. Hastalıkta, sağlıkta, en zor anlarında onlara bir aile şefkatiyle yaklaşıyoruz. Gerektiğinde hastanede bir refakatçi, gerektiğinde evde onlara sofra kuran bir aile, gerektiğinde de sosyal hayatta bir dost oluyoruz. YADEM olarak ‘Sağlık İçin Kaplıca’ projemizin bahar döneminde (2 ay) yüzlerce ailemiz stresten uzak, güzel bir tatil geçirdi. Onların yüzünde bir nebze de olsa mutluluk oluşturabildiysek ne mutlu bize. Kaplıca projemiz Başkanımız Ekrem Yüce’nin de talimatıyla aralıksız olarak devam edecek” denildi.