Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Arifiye’de gerçekleştirdiği yoğun çalışmalarla ilçe merkezinin çehresini değiştiriyor. İlçe merkezi ulaşımları için alternatif olan duble yolu hizmete sunan Büyükşehir, vatandaşların yoğun olarak kullandığı Atatürk Caddesi’ni de estetik bir görünüme kavuşturuyor. SASKİ marifetiyle içme suyu ve yağmur suyu altyapısı yenilen caddede kaldırımlar yeni yüzüne kavuşturuluyor. 

Buyuksehir_arifiyenin_cehresini_degistiriyor (3)
ESTETİK GÖRÜNÜM
İlçe merkezini modern bir görünüme kavuşturacak olan çalışmalarda 1. Etap çalışmaları tamamlandı. Bin 500 metrelik güzergâhta toplamda 3 bin 300 metrekare mineral yüzeyli kaldırım taşı imalatı gerçekleşti. İmalat gerçekleşirken yayaların yürüyüş alanı ve araçların park edilme şekilleri göz önüne alınarak, yayaların güvenliği arttırılarak ve araçların trafiğe olumsuz etkileri, uygulanan projeyle bertaraf edildi.

Buyuksehir_arifiyenin_cehresini_degistiriyor (2)
YENİ MEYDAN VE YAŞAM ALANI
İlçe merkezinde bulunan ortaokulun yeni binasına taşınmasıyla birlikte Büyükşehir, Arifiye Belediyesi iş birliğiyle bölgeye yeni bir meydan kazandırmak için harekete geçti. Meydanın zemini Büyükşehir Belediyesi tarafından hızla tamamlanıyor. Ayrıca meydanda olacak otopark, çocuk oyun ve spor alanları ilçe belediyesi marifetiyle hayata geçirilecek. Kısa süre içerisinde Arifiye yeni bir meydana ve sosyal yaşam alanına kavuşacak.