Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ), altyapı çalışmalarına Serdivan’da bulunan Kazımpaşa Mahallesi ve çevresindeki yerleşim yerlerinin atıksu taşıma ihtiyacını karşılayacak yeni hat yapımıyla devam ediyor. Serdivan’da başlanacak proje kapsamında Kazımpaşa, ve çevresindeki yerleşim yerlerine 11 bin 700 metre uzunluğunda yeni atıksu hattı, 450 metre atıksu terfi hattı ve 3 adet paket atıksu terfi merkezi imalatları yapılacak.

İhale süreci tamamlanan ve kısa sürede saha çalışmalarına başlanacak proje kapsamında bölgenin gelecek nüfus potansiyeli de düşünülerek evsel atıksular 2055 yılına kadar güvenle atıksu arıtma merkezine taşınacak. 

"SAKARYA'NIN DOĞASINI KORUMAYI SÜRDÜRECEĞİZ"
İhale süreci tamamlanan projeyle ilgili kurum tarafından yapılan açıklamada, “Sakarya’nın suyunu, doğasını, çevresini, insanını ve geleceğini düşünerek hayata geçirdiğimiz projelerimize her geçen gün bir yenisini daha ekliyoruz. Serdivan Kazımpaşa bölgesinde başlatacağımız çalışmalarla bölgeye uzun yıllar boyunca hizmet edecek yeni hat ile ilçenin altyapısını güvenle geleceğe taşıyacağız. Aynı zamanda yeni hat sayesinde atıksuların doğaya karışmasını da engelleyerek Sakarya’nın doğasını da korumayı sürdüreceğiz” ifadeleri kullanıldı.